Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Obľubujete diétne nápoje? Majte sa na pozore, môžete si privodiť vážne zdravotné ťažkosti

subpage-img

“Nízkokalorické” neznamená automatický “dobré”. Ak obľubujete zdravý životný štýl, určite občas radi siahnete aj po sýtenom nápoji s príchuťou, avšak s nálepkou “diétny”. Vedci prišli s tvrdením, že konzumácia dvoch alebo viacerých takýchto drinkov denne môže byť spojená so zvýšeným rizikom mŕtvice či infarktu.

Nápoj bez kalórií, ktorý má príjemnú chuť… to znie až príliš dobre, aby to bola pravda, však? Diétna verzia obľúbenej príchuti sódy môže v nás vyvolávať pocit, že dokážeme jednoducho obmedziť príjem cukrov a držať sa tak vo forme bez väčších problémov. Riziko však nemusí stáť za to. Nová štúdia American Heart Association a American Stroke Association našla silné prepojenie medzi ženami, ktoré vypili dva a viac diétnych drinkov denne, a výskytom zdravotných komplikácií.

Alarmujúce odhalenie

Výskumu sa zúčastnilo viac ako 80 000 postmenopauzálnych žien. Tie z nich, ktoré vypili dva alebo viac diétnych nápojov denne, mali o 31% vyššie riziko vzniku mozgovej príhody. Objavilo sa u nich aj o 29% vyššie riziko ďalších srdcových ochorení a i riziko úmrtia z akéhokoľvek dôvodu sa zvýšilo o 16%. Samozrejme, na výsledkoch štúdie sa istým spôsobom podpísali aj faktory životného štýlu, napríklad obezita. 

Pri konzumácii diétnych nápojov buďte preto radšej opatrní. Ak sa snažíte schudnúť a čistá voda vám nie je po vôli, pite ochutené nekalorické drinky iba v obmedzenom množstve. Ak sa čo i len trošku dá, berte ich len ako akýsi “medzistupeň” pri prechode k vode a postupne ich úplne vylúčte z vášho pitného režimu.

Foto: pixabay.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Blahodárne účinky populárneho nápoja: Citrónova voda spomalí starnutie pokožky a pomôže aj s akné

Krach vzťahu sa dotýka aj najmenších: Ako môže nevera ovplyvniť život vášho dieťaťa?

Antistresová loptička- ako na to? Vyrobte si ju doma.

Aj vy ste vždy túžili po krásnej korune krásy? Tieto fotky vám ukážu, aké ťažké to niekedy majú majiteľky dlhých vlasov

Chlapček prežil 2 noci sám v divočine. Ochraňovať ho mal po celý čas medveď