Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Obľubujete diétne nápoje? Majte sa na pozore, môžete si privodiť vážne zdravotné ťažkosti

subpage-img

“Nízkokalorické” neznamená automatický “dobré”. Ak obľubujete zdravý životný štýl, určite občas radi siahnete aj po sýtenom nápoji s príchuťou, avšak s nálepkou “diétny”. Vedci prišli s tvrdením, že konzumácia dvoch alebo viacerých takýchto drinkov denne môže byť spojená so zvýšeným rizikom mŕtvice či infarktu.

Nápoj bez kalórií, ktorý má príjemnú chuť… to znie až príliš dobre, aby to bola pravda, však? Diétna verzia obľúbenej príchuti sódy môže v nás vyvolávať pocit, že dokážeme jednoducho obmedziť príjem cukrov a držať sa tak vo forme bez väčších problémov. Riziko však nemusí stáť za to. Nová štúdia American Heart Association a American Stroke Association našla silné prepojenie medzi ženami, ktoré vypili dva a viac diétnych drinkov denne, a výskytom zdravotných komplikácií.

Alarmujúce odhalenie

Výskumu sa zúčastnilo viac ako 80 000 postmenopauzálnych žien. Tie z nich, ktoré vypili dva alebo viac diétnych nápojov denne, mali o 31% vyššie riziko vzniku mozgovej príhody. Objavilo sa u nich aj o 29% vyššie riziko ďalších srdcových ochorení a i riziko úmrtia z akéhokoľvek dôvodu sa zvýšilo o 16%. Samozrejme, na výsledkoch štúdie sa istým spôsobom podpísali aj faktory životného štýlu, napríklad obezita. 

Pri konzumácii diétnych nápojov buďte preto radšej opatrní. Ak sa snažíte schudnúť a čistá voda vám nie je po vôli, pite ochutené nekalorické drinky iba v obmedzenom množstve. Ak sa čo i len trošku dá, berte ich len ako akýsi “medzistupeň” pri prechode k vode a postupne ich úplne vylúčte z vášho pitného režimu.

Foto: pixabay.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nemajú toho veľa, zato však majú jeden druhého. Takto vyzerá skutočná láska

Fotografka dodáva silu rodičom ťažko chorých detí. Jej zábery dokazujú, aké krásne sú aj napriek svojmu postihnutiu

Aby váš svadobný deň neprekazila žiadna nehoda: Nevesta vymyslela spôsob, ako ísť v princeznovskej róbe na záchod

Žena, ktorá ohúrila mega bruškom: Mamička trojičiek odhalila, čo urobilo viacnásobné tehotenstvo s jej telom

Otec dáva život kresbám svojho synčeka. Jeho výtvory sú zábavné a desivé zároveň