Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Odvážne sestry sa dali ostrihať dohola, aby povzbudili mamičku v boji proti rakovine

subpage-img

Gesto motivované srdcom! Sestričky Kayla (10) a Sophia (7) McPherson sú napriek svojmu detskému veku emocionálne veľmi vyspelé. Keď zistili, že ich mamička bude musieť podstúpiť agresívnu chemoterapiu, rozhodli sa byť jej čo možno najväčšou oporou. Spôsob, aký na to zvolili, dojíma.

Joanna, mama štyroch detí bojuje so zákernou rakovinou prsníka už dlhší čas. Akoby nestačilo, že už v minulosti musela pre chorobu podstúpiť dvojitú mastektómiu, prišla ďalšia rana. Lekári ťažko skúšanej žene diagnostikovali novú formu ochorenia. Aby ho Joanna mala šancu poraziť, bola jej naordinovaná chemoterapia po dobu šiestich mesiacov.

Náročná liečba si čoskoro vyžiadala svoju daň. “Nemohla som variť, ani robiť každodenné činnosti bez toho, aby všade padali vlasy,” povedala Joanna pre Inside Edition. Rozhodla sa preto, že bude lepšie, ak si hlavu oholí.

Krásne gesto

Niekoľko týždňov po tom, ako sa Joanna definitívne zriekla svojich vlasov, si jej dcéry Kayla a Sophia zaumienili, že ju budú nasledovať. K odvážnemu kroku pristúpili zo solidarity ku chorej mamičke. Hoci Joanna mala voči rozhodnutiu dievčat isté výhrady a očakávala, že si to čoskoro rozmyslia, opak sa stal pravdou.

Sestričky svoje rozhodnutie neľutujú, o čom svedčia ich úsmevy a veľkorysé slová. “Urobila by som čokoľvek pre moju mamičku, pretože je to moja mama,” povedala Sophia. “Je milá, sladká, veľkorysá, stará sa o mňa a ona by pre mňa urobila čokoľvek, takže jej chcem ukázať, aký je to pocit,” dodala milujúca dcéra.

Foto: YouTube Screenshot | Inside Edition

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pilot žiadal návrat na letisko po tom, ako jedna z cestujúcich zistila, že jej dieťa ostalo v termináli

Dvojičky prepísali históriu, narodili sa s 12-dňovým rozdielom

Pitbullka Penny hrdinkou: Dva dni ochraňovala dievčatko, ktoré sa stratilo rodine

Lekár, akého len tak nenájdete: Tancujúci neurochirurg je miláčikom detských pacientov

Luxusné retro: Gucci si za pár špinavých tenisiek účtuje takmer 900 dolárov