Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Odvážne sestry sa dali ostrihať dohola, aby povzbudili mamičku v boji proti rakovine

subpage-img

Gesto motivované srdcom! Sestričky Kayla (10) a Sophia (7) McPherson sú napriek svojmu detskému veku emocionálne veľmi vyspelé. Keď zistili, že ich mamička bude musieť podstúpiť agresívnu chemoterapiu, rozhodli sa byť jej čo možno najväčšou oporou. Spôsob, aký na to zvolili, dojíma.

Joanna, mama štyroch detí bojuje so zákernou rakovinou prsníka už dlhší čas. Akoby nestačilo, že už v minulosti musela pre chorobu podstúpiť dvojitú mastektómiu, prišla ďalšia rana. Lekári ťažko skúšanej žene diagnostikovali novú formu ochorenia. Aby ho Joanna mala šancu poraziť, bola jej naordinovaná chemoterapia po dobu šiestich mesiacov.

Náročná liečba si čoskoro vyžiadala svoju daň. “Nemohla som variť, ani robiť každodenné činnosti bez toho, aby všade padali vlasy,” povedala Joanna pre Inside Edition. Rozhodla sa preto, že bude lepšie, ak si hlavu oholí.

Krásne gesto

Niekoľko týždňov po tom, ako sa Joanna definitívne zriekla svojich vlasov, si jej dcéry Kayla a Sophia zaumienili, že ju budú nasledovať. K odvážnemu kroku pristúpili zo solidarity ku chorej mamičke. Hoci Joanna mala voči rozhodnutiu dievčat isté výhrady a očakávala, že si to čoskoro rozmyslia, opak sa stal pravdou.

Sestričky svoje rozhodnutie neľutujú, o čom svedčia ich úsmevy a veľkorysé slová. “Urobila by som čokoľvek pre moju mamičku, pretože je to moja mama,” povedala Sophia. “Je milá, sladká, veľkorysá, stará sa o mňa a ona by pre mňa urobila čokoľvek, takže jej chcem ukázať, aký je to pocit,” dodala milujúca dcéra.

Foto: YouTube Screenshot | Inside Edition

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Predčasne narodené dievčatko nik v nemocnici nenavštívil celé mesiace. Novú mamičku si našlo priamo na oddelení

Ilustrácie zachytávajú momenty v živote, ktoré dôverne pozná každá mamička

Nový trend do chladných dní: Pred mrazmi vás ochráni ohrievač nosa

Malý bojovník nevážil pri narodení ani kilo. Prežil napriek tomu, že mu dávali šancu jeden k miliónu

Neuveriteľná hra osudu: Zamilovaná dvojica si povedala svoje áno po 50 rokoch odlúčenia