Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Osem alarmujúcich signálov, že vaše telo už skutočne nutne potrebuje sex

subpage-img

Síce my ženy obdobie bez sexu zvládame o niečo lepšie ako muži, avšak po dlhšej dobe nám naše telo dokáže dať dosť jasne najavo, že mu práve tieto chvíľky chýbajú.

Pretože ako už to tak býva, žena, ktorá má dlhšiu dobu sexuálny pôst sa chová úplne inak ako žena, ktorá má sex pravidelne. Neveríte?  Absencia sexuálneho života sa totiž na žene podpíše nielen psychicky ale aj fyzicky – presnejšie na jej vzhľade. Avšak to nie je to jediné, čo tento deficit spôsobuje.

Sme unavené

Pokiaľ my ženy nemáme sexu dostatok, paradoxne sa cítime oveľa unavenejšie, ako keby sme sa mu oddávali niekoľkokrát denne. Je to tým, že pri orgazme sa do nášho tela dostáva hormón oxytocín, ktorý pôsobí ako prirodzené sedatívum. Vo výsledku to teda znamená, že trpíme nespavosťou a často sa v noci tiež budíme.

Vyzeráme staršie

Keď sa oddávame pravidelnému milovaniu, do našej pokožky a pleti sa dostáva kolagén, ktorý robí našu pokožku hebkú a mladistvú.

Trpíme kožnými problémami

Počas sexu naše telo tiež produkuje progestrogén, ktorý napomáha v boji proti akné.

Sme nervózne

A verte nám, cítia to z vás všetci okolo. Avšak nie je sa čomu diviť, žene, ktorá už dlhší čas nemala pohlavný styk, chýba endorfín, ktorý ovplyvňuje to, ako sa cítime a ako vnímame okolitý svet.

Užívame tabletky proti bolesti

Akonáhle nás ženy začne bolieť napríklad hlava, okamžite siahame po tabletke, ktorá nám má od nepríjemných pocitov pomôcť. Lenže oveľa lepším a zdravším variantom je sex, pretože vďaka nemu dokáže oxytocín a estrogén túto bolesť zmierniť a následne úplne odstrániť rovnako ako tabletky.

Sme častejšie choré

Počas pohlavného styku sa množstvo antivírusových protilátok v našom tele zvýši o neuveriteľných 30%, čo znamená, že sme proti bežným chorobám lepšie imúnne.

Zabúdame

Naozaj sa nejedná o príznak starnutia, ale o signál, že vaše telo potrebuje akékoľvek intímne zblíženie. Počas sexu sa totiž okysličuje krv, ktorá sa následne dostáva do mozgu a ten môže oveľa lepšie pracovať.

Sme nespokojné samy so sebou

Tento bod v podstate súvisí so všetkými vyššie uvedenými a navyše, ktorá žena by sa necítila sebavedome a atraktívne, keby vedela, že má doma muža, ktorého nesmierne priťahuje? A práve aj to nám ženám chýba!

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Obávate sa rakoviny? Naučte sa čítať zo svojho tela. 15 varovných signálov, že sa s vašim telom niečo deje

Najmenší chlapček na svete vážil po pôrode len 268 gramov. Ako vyzerá dnes?

Matka varuje, dajte si pozor na TOTO nebezpečenstvo na detskom ihrisku.

Pošlite mu dráždivú správu. Toto chcú chlapi čítať

Varovanie gynekológov. 6 menštruačných problémov, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať