Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Oslavujete v januári alebo februári? Štúdie ukazujú, že vodnári majú veľké šance byť bohatí a slávni

subpage-img

Očakávate bábätko v prvých dvoch mesiacoch roka? Máme pre vás výborné správy! Hoci budete pri kočíkovaní pravdepodobne bojovať s nepriazňou počasia, podľa jednej štúdie je u vášho dieťaťa vysoká šanca, že bude v živote veľmi úspešné.

Celebritné znamenie

Podľa štúdie, na ktorú sa odvoláva portál mirror.co.uk, si ľudia narodení v mesiacoch január a február môžu gratulovať. Vodnári majú totiž veľké predpoklady na to, aby sa  stali bohatými a slávnymi. Zaujímavé zistenia priniesol časopis Journal of Social Sciences.

Výskumníci sa zaoberali vzorkou ľudí, náhodne vybraných z rôznych oblastí života - od politikov, vedcov či športovcov, až po spevákov a hollywoodske hviezdy. Záver štúdie znel jasne: “Najväčší počet celebrít sa narodil v znamení vodnára.” Medzi známe osobnosti oslavujúce v období od 20. januára do 18. februára patrí Jennifer Aniston, Oprah Winfrey či Cristiano Ronaldo.

Pozitívne výskumy

Nejde však o jedinú štúdiu, ktorá hraje v prospech vodnárov. Ďalšie prieskumy napríklad ukázali, že u detí narodených v zimných mesiacoch je vyššia pravdepodobnosť na dosahovanie lepších výsledkov v školských testoch.

Výskumníci z Úradu národnej štatistiky Spojeného kráľovstva zasa z analýz sčítania ľudu došli k záveru, že osoby narodené v januári sa najčastejšie stali lekármi. Medzi februárovými oslávencami našli prevahu umelcov.

Medzi deťmi narodenými v januári bola tiež pozorovaná vyššia pravdepodobnosť, že vyrastú vo “veľké ryby”. Štúdia S&P došla k poznatku, že 10% generálnych riaditeľov prišlo na svet práve v prvom mesiaci roku.  

Foto: pexels.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

S ôsmimi deťmi v Tasmánii! Mamička dokazuje, že cestovať po svete sa dá aj s veľkou rodinou

Emotívne zábery, ktoré vás nenechajú chladnými: Jedno objatie prosíííííííím…

Nevinnosť alebo úprimnosť? Týchto 17 darčekov vás presvedčí, že s deťmi je najväčšia sranda

Nádej z Ruska: Po vyše 30 hodinách vytiahli z trosiek domu živé bábätko

Najrozkošnejšie momenty bábätiek: Fotky, aké musí mať každý rodič vo svojom albume