Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Oslavujete v januári alebo februári? Štúdie ukazujú, že vodnári majú veľké šance byť bohatí a slávni

subpage-img

Očakávate bábätko v prvých dvoch mesiacoch roka? Máme pre vás výborné správy! Hoci budete pri kočíkovaní pravdepodobne bojovať s nepriazňou počasia, podľa jednej štúdie je u vášho dieťaťa vysoká šanca, že bude v živote veľmi úspešné.

Celebritné znamenie

Podľa štúdie, na ktorú sa odvoláva portál mirror.co.uk, si ľudia narodení v mesiacoch január a február môžu gratulovať. Vodnári majú totiž veľké predpoklady na to, aby sa  stali bohatými a slávnymi. Zaujímavé zistenia priniesol časopis Journal of Social Sciences.

Výskumníci sa zaoberali vzorkou ľudí, náhodne vybraných z rôznych oblastí života - od politikov, vedcov či športovcov, až po spevákov a hollywoodske hviezdy. Záver štúdie znel jasne: “Najväčší počet celebrít sa narodil v znamení vodnára.” Medzi známe osobnosti oslavujúce v období od 20. januára do 18. februára patrí Jennifer Aniston, Oprah Winfrey či Cristiano Ronaldo.

Pozitívne výskumy

Nejde však o jedinú štúdiu, ktorá hraje v prospech vodnárov. Ďalšie prieskumy napríklad ukázali, že u detí narodených v zimných mesiacoch je vyššia pravdepodobnosť na dosahovanie lepších výsledkov v školských testoch.

Výskumníci z Úradu národnej štatistiky Spojeného kráľovstva zasa z analýz sčítania ľudu došli k záveru, že osoby narodené v januári sa najčastejšie stali lekármi. Medzi februárovými oslávencami našli prevahu umelcov.

Medzi deťmi narodenými v januári bola tiež pozorovaná vyššia pravdepodobnosť, že vyrastú vo “veľké ryby”. Štúdia S&P došla k poznatku, že 10% generálnych riaditeľov prišlo na svet práve v prvom mesiaci roku.  

Foto: pexels.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

10 typov psích plemien, ktoré sú vhodné do rodín s deťmi

Fotky malých princezien valcujú internet. Pripravte sa na poriadnu dávku roztomilosti

Plánujete medové týždne? Tieto hotely ponúkajú romantiku, o akej sa vám ani nesnívalo

Zarastení muži sú magnetom na ženy. Dôkaz, že brada dokáže zmeniť chlapov na nepoznanie

Trik, ktorý budú vaše deti milovať. Chlapček dáva otcovi lekciu, ako si behom sekundy obliecť bundu