Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Otecko sa vzdal všetkého pre svoje dcérky - siamské dvojičky. Teraz čelí najťažšiemu rozhodovaniu v živote

subpage-img

Stojí pred voľbou, ktorú by nechcel zažiť žiaden rodič. Ibrahima Ndiaye je statočný otecko dvojročných siamských dvojičiek. Pre svoje dievčatká by urobil čokoľvek na svete a zdá sa, že po dlhom pátraní našiel pre ne šancu na pomoc. S tou sa však spájajú veľké riziká, a tak musí muž urobiť to najťažšie rozhodnutie svojho života.

Siamské dvojičky Marieme a Ndeye sa narodili v africkom Senegale a dnes žijú v hlavnom meste Walesu, Cardiffe. Presťahovali sa tam spolu so svojim oteckom, ktorý ich chcel uchrániť pred ťažkým životom v Afrike. Narodenie dievčatiek bolo pre neho veľkým šokom. “Nič nenasvedčovalo, že by sme čakali dvojičky, a ešte k tomu siamské dvojičky,” povedal ťažko skúšaný muž pre BBC.

Riskantná operácia

Malé princezničky majú šťastie v nešťastí - získali toho najúžasnejšieho otecka. Ibrahima sa totiž vzdal všetkého, aby mohol hľadať nemocnicu, ktorá by jeho dievčatám dala nádej na plnohodnotný život. Napokon sa mu podarilo nájsť kliniku v Londýne, kde súhlasili s náročným zákrokom.

Hoci lekári prisľúbili mužovi pomoc, oddelenie jeho dcérok je príliš riskantné. Srdiečko Marieme je veľmi slabé a dievčatko by tak operáciu nemuselo prežiť. Navyše, ak by k takémuto nešťastiu naozaj došlo, jej silnejšia sestrička by pravdepodobne zomrela spolu s ňou.

Na pleciach Ibrahima teraz stojí najťažšie rozhodovanie jeho života. Mal by sa pokúsiť zveriť svojich anjelikov do rúk lekárov a riskovať tým život oboch dcér? “Sú tú, sú bojovníčky. Všetko, čo môžem urobiť, je stáť pri nich. Obetovať jedno z mojich detí pre to druhé je niečo, čo jednoducho nedokážem urobiť,” dodal milujúci otec.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

V dobrom i zlom po celý život: Sam sa ani po 70 rokoch manželstva neprestal starať o milovanú ženu

Nemocničný baby boom: 7 sestričiek z rovnakého oddelenia otehotnelo naraz. Teraz ukázali svoje bábätká

Výnimočná hra prírody: Dievčatko sa narodilo s dvojfarebnými vlasmi

Mamička dokazuje, že byť fit je možné aj popri dieťati: 1 mesiac vs. 1 rok po pôrode

Malé dievčatko ochutnalo po prvý krát zmrzlinu. Jej reakcia vás očarí