Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Otecko sa vzdal všetkého pre svoje dcérky - siamské dvojičky. Teraz čelí najťažšiemu rozhodovaniu v živote

subpage-img

Stojí pred voľbou, ktorú by nechcel zažiť žiaden rodič. Ibrahima Ndiaye je statočný otecko dvojročných siamských dvojičiek. Pre svoje dievčatká by urobil čokoľvek na svete a zdá sa, že po dlhom pátraní našiel pre ne šancu na pomoc. S tou sa však spájajú veľké riziká, a tak musí muž urobiť to najťažšie rozhodnutie svojho života.

Siamské dvojičky Marieme a Ndeye sa narodili v africkom Senegale a dnes žijú v hlavnom meste Walesu, Cardiffe. Presťahovali sa tam spolu so svojim oteckom, ktorý ich chcel uchrániť pred ťažkým životom v Afrike. Narodenie dievčatiek bolo pre neho veľkým šokom. “Nič nenasvedčovalo, že by sme čakali dvojičky, a ešte k tomu siamské dvojičky,” povedal ťažko skúšaný muž pre BBC.

Riskantná operácia

Malé princezničky majú šťastie v nešťastí - získali toho najúžasnejšieho otecka. Ibrahima sa totiž vzdal všetkého, aby mohol hľadať nemocnicu, ktorá by jeho dievčatám dala nádej na plnohodnotný život. Napokon sa mu podarilo nájsť kliniku v Londýne, kde súhlasili s náročným zákrokom.

Hoci lekári prisľúbili mužovi pomoc, oddelenie jeho dcérok je príliš riskantné. Srdiečko Marieme je veľmi slabé a dievčatko by tak operáciu nemuselo prežiť. Navyše, ak by k takémuto nešťastiu naozaj došlo, jej silnejšia sestrička by pravdepodobne zomrela spolu s ňou.

Na pleciach Ibrahima teraz stojí najťažšie rozhodovanie jeho života. Mal by sa pokúsiť zveriť svojich anjelikov do rúk lekárov a riskovať tým život oboch dcér? “Sú tú, sú bojovníčky. Všetko, čo môžem urobiť, je stáť pri nich. Obetovať jedno z mojich detí pre to druhé je niečo, čo jednoducho nedokážem urobiť,” dodal milujúci otec.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

Pár pomáha túlavým zvieratám, ktoré nik nechce. Zachránili už viac ako 100 psích seniorov

Video, ktoré vám pohladí dušu: Bábätko zhypnotizované spevom svojej mamičky

Nadobudli ste kilá navyše počas manželstva? Podľa vedcov majú šťastné páry väčší sklon k priberaniu

Šialene smutné dievčatko: Jej dôvod k plaču vám vyčarí úsmev na tvári