Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Otvorený list od matky, ktorej dieťa prekonalo čierny kašeľ

subpage-img

Žiadny rodič by nikdy nemal prejsť bolesťou a zármutkom zo straty dieťaťa, taká životná skúsenosť môže byť pre ľudskú psychiku skutočne zdrvujúca. O to väčšia je tragédia, ktorej bolo možné predísť v prípade rodiny Hughesových z Austrálie a úmrtia ich syna Rileyho. Ten zomrel na čierny kašeľ. Hughesovi sa pred touto chorobou snažia ostatných rodičov varovať v otvorenom liste.

Riley dostal čierny kašeľ vo veku iba dvoch týždňov. V tej dobe Austrália neponúkala vakcíny proti tejto chorobe tehotným ženám, ktoré by chránili matku i plod. A novorodenec bol na očkovanie príliš mladý, takže čierny kašeľ chytil ešte predtým, než by mu mohla byť aplikovaná detská verzia vakcíny proti tejto chorobe.

Otvorený list

"Píšem tento list, pretože vidím, že mnoho zdravotníckych pracovníkov sa potýka s negatívnymi reakciami, keď matkám a mladým ľuďom odporúčajú očkovanie." Stojí v liste. "Aj keď niekedy robia chyby, nesmieme zabudnúť, ako náročná je práca lekárov a zdravotných sestier pri záchrane našich detí."

"Ďakujem lekárom a sestrám na JIS, ktorí nás upokojovali a utešovali, keď sme boli smutní, zúfalí a vydesení. Vďaka doktorovi, ktorý mi otvorene priznal, že existuje šanca, že Riley zomrie. V tom čase mi to pripadalo ako rana pod pás, ale bolo dôležité, aby sme si túto alternatívu pripustili. Vďaka sestričkám, ktoré sa starali, aby sme správne jedli, pili a odpočívali, aj keď nám bolo najhoršie. "

Čierny kašeľ

Čierny kašeľ je smrteľne nebezpečné bakteriálne ochorenie, ktoré bolo takmer vyhubené vďaka celoplošnému očkovaniu. Ale pretože rastie počet rodičov, ktorí detské očkovanie odmietajú, čierny kašeľ sa k nám v posledných rokoch vracia. Incidencia čierneho kašľa u nás tak rok od roku rastie, aktuálne sa pohybuje mierne nad hranicou tisíce prípadov ročne.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Je vaše dieťa staršie ako 13 rokov? Tu je súpis toho, čo by už všetko malo vedieť, aby bolo schopné sa o seba v živote postarať

Ak máte tiež visiace znamienka, určite o tom musíte vedieť

Po 10 rokoch liečby neplodnosti otehotnela.

Vedci analyzovali vzťahy: Fakty o láske, o ktorých ste možno ani netušili

Pes, motivovaný jedlom, sa naučil slovo mama skôr ako dieťa