Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Pár si plní sen a pritom pomáha prírode: Svoje áno si povedia až zrecyklujú 810 000 plechoviek

subpage-img

Mladý pár našiel spôsob, ako pomôcť životnému prostrediu a a zároveň ušetriť na svadbu snov. Na organizáciu svojho veľkého dňa potrebujú získať 81-tisíc dolárov, ku ktorým sa chcú dostať prostredníctvom 10-centovému príspevku za každú zrecyklovanú plechovku.

reklamatext1

Austrálčania Leonie Starr a Matthew Porter našli prepojenie medzi vzájomnou láskou a láskou k prírode. Rozhodli sa, že svoje životy spečatia, až výrazne odľahčia životné protredie. K tomuto cieľu ich nakopla iniciatíva štátu Queensland, kde vláda zaviedla program refundácie odpadu. To znamená, že za každú fľašu alebo plechovku, ktorú prinesiete, tu dostanete 10 centov naspäť.

Snúbenci si zaumienili, že si nasporia na naozaj luxusnú svadbu, ktorá by zahŕňala pobyt v plážovom rezorte na ostrove Vanuatu vrátane ubytovania a stravovania pre 35 hostí. Rozpočet takejto udalosti vyčíslili na 81 000 dolárov. K tomu, aby svoj sen zrealizovali, tak potrebovali nazbierať a zrecyklovať neuveriteľných 810 000 fliaš a plechoviek.  

Svoj “projekt” cieľavedomý párik rozbehol v roku 2018, pričom o svoje úspechy sa delia s ostatnými na vlastnej facebookovej stránke s názvom “Recyklovaná svadba”. Dodnes sa im podarilo vyzbierať už 60 000 plechoviek čo zodpovedá sume 6 000 dolárov. Svadbu by radi zrealizovali v marci 2020.

Foto: A recycled Wedding / facebook  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Žena jedla každé ráno lyžicu medu a škorice. Výsledky sú naozaj skvelé

Vo svojich 25 rokoch vážila 320 kilogramov. Teraz je z nej ale krásna žena

Lekár mi nariadil jesť 4 sušené marhule každý deň. Takýto zázrak som naozaj nečakala

Leto sa blíži! Vďaka týmto návykom schudnete rýchlo a bez potreby ísť do posilňovne

Aj vy ste vždy túžili po krásnej korune krásy? Tieto fotky vám ukážu, aké ťažké to niekedy majú majiteľky dlhých vlasov