Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Pes, najlepší a najvernejší priateľ človeka

subpage-img

Psy sú jedným z najlepších domácich maznáčikov, ktoré si môžete zaobstarať. Sú lojálni, maznavý, hraví, radi robia neplechu ale aj radosť, sú to ochrancovia aj opatrovníci a človeku robia spoločnosť už hŕbu rokov. Kvôli šľachteniu existuje nespočetné množstvo rás a psy preto existujú vo všetkých veľkostiach, farbách, dĺžkach srsti a nôh.

Kde takého psíka zaobstarať? Pokiaľ chcete čistokrvného psíka, budete musieť zaplatiť pomerne vysokú sumu peňazí priamo u pestovateľa. Pokiaľ ale chcete urobiť krásny skutok a psíka naozaj chcete a budete ho milovať a starať sa o neho bez ohľadu na rasu a čistokrvnosti, môžete zájsť do rôznych útulkov a záchranných staníc a psíka adoptovať.

Naozaj psi cítia emócie?

Psy možno necítia presne to, čo cítime my, ale emócie určite majú. Psy na ľuďoch rozpoznajú hlavne emócie, ktoré tiež majú aj najväčšie vonkajšie prejavy. Rozpoznávajú:

  • Smútok
  • Radosť

Ak sa cítime smutní, väčšinou sa to prejavuje plačom. Psy náš plač interpretujú ako kňučanie a okamžite vedia, že niečo nie je v poriadku. Preto sa vás snažia utešiť jediným spôsobom, ktorý poznajú, fyzickou blízkosťou a maznaním.

Radosť sa u nás, ľudí, zase prejavuje smiechom. Psy náš smiech vnímajú ako hlasný štekot, ktorý u nich znamená, že je všetko v poriadku a že je čas sa radovať a vyvádzať.

A ako je to so psami a či si nás pamätajú? Psy si nás pamätajú hlavne podľa pachu, ten si dokážu pamätať. Vaša tvár vášmu psovi asi v pamäti moc neutkvie, ale podľa pachu vás nájde vždy.

A ako je to s tou lojálnosťou?

O lojalite psa by vám mohol rozprávať pán  Senturk, turecký rodák, ktorý bol 14. januára tohto roku hospitalizovaný. Jeho pes Bonuck na neho celý týždeň čakal pred dverami nemocnice a ani rodina ho nedokázala odviesť. Keď  ho konečne prepustili, psík bol neskutočne šťastný, že je opäť so svojím pánom.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Prekvapivý objav vedcov: Kľúčom k zdravým kostiam nie je vápnik

9-ročný chlapec zdedil po dedovi prastaré meno. Teraz je zosmiešňovaný a šikanovaný na každom kroku

Tvar brucha o vás prezradí, prečo priberáte a nemôžete sa zbaviť nadváhy

Pamätáte si ešte? Tieto retro kúsky vyvolajú v deťoch 90. rokov vlnu nostalgie

Nezaháľajte ani cez prázdniny! Naučte svoje ratolesti, aké zvuky robia zvieratká