Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Pilot žiadal návrat na letisko po tom, ako jedna z cestujúcich zistila, že jej dieťa ostalo v termináli

subpage-img

Bizarnú situáciu zažili pasažieri letu zo Saudskej Arábie do Malajzie. Ich cesta sa natiahla, nakoľko pilot musel obrátiť stroj naspäť na letisko. Dôvodom mala byť žena, ktorej dieťa ostalo v odletovej hale.

Podľa dostupných zdrojov si pasažierka mala náhle uvedomiť, že svoje dieťa nechala v termináli. Zalarmovala preto posádku lietadla. Keď sa nezvyčajná informácia dostala k pilotovi, začal konať.

Zatiaľ nie je jasné, či sa dráma odohrala ešte na letištnej ploche, alebo až vo vzduchu.  Ako však uvádzajú arabské médiá, pilot okamžite požiadal riadiacu vežu o návrat k bráne. Hlasový záznam, ktorý bol vo veľkom zdieľaný na internete v arabskom svete, odhaľuje, ako sa zmätený letecký personál snažil riešiť krízu. „Nech je Boh s nami. Môžeme sa vrátiť alebo čo?” zaznela požiadavka pilota vo vysielačke.

Jeden z kontrolórov, ktorý si prosbu vypočul, neveriacky interpretoval udalosti kolegovi: „Tento let žiada, aby sa mohol vrátiť ... cestujúca zabudla svoje dieťa v termináli, úbohá vec.“ Následne umožnili pilotovi obrátiť stroj. „Dobre, choď späť k bráne. Toto je pre nás niečo úplne nové!” dodal hlas pracovníka riadiacej veže.

Bližšie informácie o incidente, ani to, ako vôbec mohlo dôjsť k takejto bizarnej situácii, zatiaľ nie sú známe.

Foto: DPA/PA Images, dailymail.co.uk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dvojčatá majú zaujímavý rozhovor pri večeri. Zasmejte sa

Ako sa čo vyrába: dnes o cukre

Najrozkošnejšie masky: Deti v zábavných halloweenskych kostýmoch vám vyčaria úsmev na tvári

Poistné podvody najviac lákajú majiteľov áut. Úspešnosť odhalení sa zvyšuje

Deti a psy ako nerozluční priatelia: Najlepšie fotografie ako dôkaz