Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Plastová pištoľ v puzdre so strelami s prísavným kalíškom - POLICE GUN

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovnú hračku: Plastová pištoľ v puzdre so strelami s prísavným kalíškom – POLICE GUN

Pôvod: neuvedený

Popis: Hračka obsahuje pištoľ uloženú v puzdre, ktoré je možné pripevniť na opasok. Zabalená je do plastového priehľadného obalu s papierovou farebne potlačenou sponou s nápisom POLICE GUN a označením NO.103. Na zadnej strane papierovej spony je nalepený štítok s číselným označením TWJ 14163, označenie CE je uvedené na ďalšom nalepenom štítku. Súčasťou balenia sú 3 strely s prísavným kalíškom.

Druh nebezpečnosti: Riziko zadusenia

Príčiny nebezpečnosti: Pri skúške ťahom sa prísavky, ktoré tvoria nárazový povrch striel, ľahko oddelili. Ak nie je prísavka k hračke riadne pripevnená, možno predpokladať, že sa počas bežného a predvídateľného používania deťmi uvoľní. V prípade, že celá zostane v ústach, môže zablokovať dýchacie cesty v zadnej časti ústnej dutiny a hornej časti krku a spôsobiť udusenie.

Opatrenia na ochranu trhu: Predávajúci už pri odbere vzorky dobrovoľným opatrením stiahol uvedené výrobky z predaja. Pri následnom šetrení predávajúci zverejnil na prevádzkovej jednotke oznam o nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia späť. Prípad je ďalej v šetrení až k podnikateľskému subjektu, ktorý je zodpovedný za uvedenie tohto nebezpečného výrobku na trh SR.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pištoľ a terč so strelami s prísavným kalíškom, GUARDEE

Detské pletené papučky v tvare včielky "okay baby" "KIK"

Nebezpečný výrobok - Myška hryzka v mikine

Zoznam nebezpečných výrobkov - detské kočíky

Význam očkovania proti chrípke - chrípková sezóna 2010-2011