Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Podľa vedcov je rozhodnutie mať dieťa tým najhorším rozhodnutím vôbec. Prečo niečo také tvrdia?

subpage-img

Je nám úplne jasné, že toto tvrdenie a táto teória pobúria väčšinu z vás. No najskôr už pobúrila. Spoločne sa pozrieme na to, prečo a ako vedci k tomuto tvrdeniu prišli.

Vedci tvrdia, že pokiaľ dvaja chcú mať spolu dieťa, mali by si to naozaj dôkladne premyslieť. Podľa štatistík totiž 70 % párov zažíva po narodení dieťaťa krízu. Matka sa stará o dieťa, otec pracuje, obaja sa sebe odcudzia, tvária sa, že je všetko v poriadku, ale obaja sa kvôli tomu trápia. Také trápenie však taja a keď už vyjde na povrch, prehliadajú ho a zostanú vo vzťahu len preto, aby dieťa vyrastalo v kompletnej rodine. Vedci tvrdia, že akonáhle sa páru dieťa narodí, začne klesať kvalita vzťahu a spokojnosť z neho.

To ale vraj nie je všetko. Je obrovská šanca na to, že obaja rodičia začnú po narodení dieťaťa trpieť spánkovým deficitom a počas dvoch rokov prídu rodičia dieťaťa o pol roka spánku. Priemerná doba spánku rodiča sa počas prvých dvoch rokov dieťaťa pohybuje okolo 2,5 hodiny spánku denne. Ďalej vedci tvrdia, že po narodení dieťaťa prichádza finančné vyťaženie, na ktoré nie sú rodičia zvyknutí a je možné, že to ich vzťahu iba uškodí.

Každopádne tvrdenie, že mať dieťa je tým najhorším rozhodnutím, je pre nás úplným nezmyslom. Na druhú stranu však najskôr tušíme, čo tým vedci chceli povedať. Možno nás chceli len upozorniť na to, čo rodičovstvo obnáša. Avšak sme dospelí ľudia a v takýchto situáciách si vieme poradiť sami a nepotrebujeme na to žiadne vedecké štúdie. Pokiaľ pár dieťa chce, nech si pár dieťa urobí.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Čo sa stane, keď dieťaťu dáte výchovnú po zadku?

Malí Mexičania postavili psíkom z ulice prístrešky z odpadového materiálu

Prečo sa až do 20. storočia malí chlapci obliekali do ružovej a dievčatá do modrej? Vysvetlenie je prekvapivé

Veci, ktoré by mal každý otec naučiť svojho syna

Šiesta choroba alebo roseola infantum. Bežné detské ochorenie, ktoré je rizikom pre tehotné ženy