Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Pomóc, prší! Čo robiť s najmenšími, keď je vonku nanič počasie?

subpage-img

Poznáte to - vonku sú to samé hromy a blesky, leje ako z konvy, no váš drobec má stále energie na rozdávanie. Za normálnych okolností by ste si dopriali aspoň prechádzku, alebo výlet na detské ihrisko, kde by ste malého šibala poriadne unavili. Ako však zabaviť batoľa, keď počasie hrá proti vám? Prinášame vám zopár tipov, ktoré vám doprajú pocit slobody a zároveň vyčaria úsmev na tvári vášho dieťaťa.

Postavte bunker

Budovanie stanov, bunkrov a iných tajných skrýš je skvelou aktivitou, ktorá deti nikdy neomrzí. Stačí na to staršia plachta alebo deka a trošku priestoru, ktorý poskytne súkromie. Využiť na to môžete napríklad obyčajný stôl či dve stoličky. Váš potomok určite ocení miesto, kde si bude môcť osamote prelistovať knižku, či zahrať sa so svojimi hračkami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hien Huynh (@hien1171) on

Zahrajte sa na domácnosť

Ak vám vaša malá princezná s nadšením asistuje pri domácich prácach, chopte sa šance! Vytvorte pre ňu improvizovanú práčovňu, alebo kuchynku, kde sa zabaví celé hodiny. Bábikám operie šatičky, dá ich vysušiť a medzičasom navarí pre ne vynikajúcu večeru. A keď sa zastavíte na návštevu, určite vás už bude čakať šálka s láskou pripraveného čaju.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ????⚓Grace⚓???? (@redheadednerd7) on

Hľadajte poklady

Je to také jednoduché a pritom zábavné! Hru môžete vyskúšať v rôznych obmenách, no pri najmenších stačí začať z ľahka. Pripravte si na papier ukážku niekoľkých tvarov, ktoré potom umne poskrývate na rôznych miestach vášho bytu či domu. Vaše deti sa budú celé bez seba predháňať, kto prvý objaví skrytý poklad.

reklamatext1 

Vytvorte si v obývačke vlastné autokino

Máte doma staré krabice, plastové tanieriky, kelímky, alebo iný prebytočný materiál, ktorému viete vdýchnuť nový dych? Buďte kreatívni! Fantázii sa medze nekladú a vy môžete veľmi jednoducho vytvoriť kartónové autíčka, ktoré nadchnú nejedného výmyselníka. Keď si ich navyše spoločne vyzdobíte a pokreslíte, o zábavu máte postarané.  Za odmenu si vaše deti môžu vychutnať obľúbenú rozprávku z predných sedadiel ich nových fár.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivka Brnkiova (@be_creative_mommy) on

Prevetrajte šatník

Všetky parádnice a malí manekýni si určite prídu na svoje, keď im dovolíte prevetrať vašu skriňu. Vyberte zábavné kúsky, bižutériu, klobúky či čapice a kombinujte ich o sto šesť. Nezabúdajte pritom všetko zdokumentovať. Fotky, ktoré pri tejto bláznivej aktivite vzniknú, vyčaria na vašej tvári úsmev aj o niekoľko rokov.

Usporiadajte pizza párty

Čo je lepšie, ako pripraviť si vlastné maškrty? Pripravte si pizza cesto a pustite sa do kuchtenia! Na stôl rozložte rôzne ingrediencie a nechajte pracovať fantáziu vášho dieťaťa. Tvorivý proces môžete osviežiť výrobou rôznych pizzových tváričiek, alebo veselých zvieratiek. Okrem množstva srandy si určite vychutnáte aj spoločný obed.

Navrhnite sochy z cukríkov

Ktoré dieťa by nemalo rado sladkú pochúťku, ktorú poznáme pod názvom Marshmallow? Cukrík nielen dobre chutí, ale môže poslúžiť aj ako výborný stavebný materiál. Zoberte si na pomoc zopár špajdlí a špáradiel, a váš malý Michellangello sa môže začať realizovať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tompkins County Public Library (@tcplny) on

Zmeňte sa na módnych dizajnérov 

Čo takto urobiť radosť aj niekomu inému? Napríklad taký ocko sa určite poteší krásnemu darčeku, keď sa vráti unavený z práce. Nájdite staršie tričko a dajte mu nový dych. Môžete naň otlačiť rúčky či nôžky, alebo ho len tak pomaľovať farbami na textil.

Foto:www.pixabay.com, www.pexels.com, www.instagram.com

Úvodná foto: rcansler
 

 

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Domáca lekáreň: Zdravotné problémy odožente jedením týchto bežných potravín

Napočítajte do 10 po anglicky!

5 zaručených znakov, že vaše dieťa vám klame

Vyrobte si doma plastelínu - je to jednoduché a skutočne sa Vám to oplatí!

Spoznajú deti svoje mamy iba podľa hmatu? Prekrásna reklama!