Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Pozor na tieto prejavy nákazy. Deväť najbežnejších príznakov omikronu u ľudí, ktorí majú vakcínu

subpage-img

Omikron sa stále šíri po celom svete s mnohými pozitívnymi prípadmi každý deň.

Séria štúdií dokázala, že priebeh nákazy variantom omikron je u očkovaných miernejší. Príznaky u očkovaných sa však líšia.

Niekoľko výskumov ukazuje, že omikron má u očkovaných ľudí miernejší priebeh ako iné kmene. Posilňovacie dávky vakcíny chránia pred omikronom a ponúkajú najlepšiu šancu prekonať pandémiu, opakovane upozorňujú zdravotnícki predstavitelia. Zdá sa však, že príznaky u ľudí, ktorí boli očkovaní proti COVID-19, sú mierne odlišné. Britský epidemiológ Tim Spector, ktorý stojí za aplikáciou ZOE Symptom Study, kde ľudia zaznamenávajú svoje príznaky nákazy, odhalil približne deväť symptómov, ktoré sa neustále objavujú.

"V roku 2020 sa rýchlo ukázalo, že pôvodná alfa verzia koronavírusu spôsobila tri veľmi bežné symptómy, kašeľ, horúčku a stratu čuchu a najmenej dvadsať ďalších," uviedol Spector. Keď sa objavila delta, odborníci zaznamenali posun v najčastejšie hlásených príznakoch. "Symptómy podobné prechladnutiu, vrátane nádchy, bolesti v krku a pretrvávajúceho kýchania, sa stali bežnejšími spolu s bolesťou hlavy a kašľom, najmä u ľudí, ktorí boli očkovaní," doplnil.

Príznaky podobné prechladnutiu sa objavujú najmä u očkovaných jedincov. Menej nahlasované, ale stále pravdepodobné, sú aj nevoľnosť, bolesti svalov, hnačka či kožná vyrážka. Pokiaľ teda pociťujete akékoľvek symptómy, ktoré by mohli súvisieť s covidom-19, zájdite radšej na test a vyhýbajte sa kontaktu s ostatnými.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ženský cyklus môže pomáhať pri chudnutí. Neveríte? Skúste niekoľko zmien

Kvôli tejto fotografii zažila matka na sociálnych sieťach vlnu nenávisti. Čo urobila?

Študenti pomáhajú malým pacientom: Pre deti, ktoré neposlúchajú nôžky, vyrábajú elektrické autíčka

Predčasne narodené deti a ich sila

Byť otcom je úžasné: Krásne fotky ukazujú silu puta medzi deťmi a ich tatinami