Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Prečo niektoré ženy rodia iba chlapcov alebo len dievčatá?

subpage-img

Sú rodiny, kde majú deti iba jedného pohlavia. Ako je to možné? Čo na to veda? Pozrite sa na to, prečo majú niektoré ženy len chlapcov alebo dievčatá a či by rodina, ktorá mala po celé generácie iba jedno pohlavie, mohla mať dieťa iného pohlavia.

1. Neobjavený gén dcéry alebo syna je nereálny

Zatiaľ čo väčšina rodín má nevyvážený pomer pohlavia, ostatní rodičia môžu snívať o chlapcoch alebo dievčatách. Niektorí dokonca veria, že gény pre dievčatá alebo chlapcov "riadia rodinu". Vedci však stále nenašli žiadny dôkaz, ktorý by preukázal, že niektoré rodiny môžu mať kvôli svojim génom iba mužov alebo ženy. Hoci vedci môžu zmeniť svoj názor, zatiaľ neexistuje spôsob, ako by gény vašej rodiny mohli mať vplyv na to, či budete mať deti iba jedného pohlavia.

2. Pohlavie určuje otec

Aj keď niektorí ľudia veria, že pohlavie dieťaťa závisí od matky, pretože je to ona, ktorá ho nosí, v skutočnosti je to v rukách otca. Spermie nesú chromozómy pre obe pohlavia, niektoré spermie nesú chromozómy X pre dievčatá, zatiaľ čo iné obsahujú chromozómy Y pre chlapcov. Hoci žena nesie 2 X chromozómy, pohlavie novorodenca závisí od toho, ktoré chromozómy (X alebo Y) vstúpia do ženského vajíčka.

3. V období stresu sú dievčatá bežnejšie

Vedci našli niektoré faktory, ktoré by mohli mať vplyv na pohlavie. Je dokázané, že po stresujúcich dobách, podobne ako napr. pri prírodných katastrofách, sa pomer pohlavia zmení a počet narodených dievčat sa zvýši. Môže to byť kvôli stresu, ktorému boli vystavené budúce matky.

4. Konzumácia konkrétneho jedla môže viesť k vyššej šanci mať dievča

Je dokázané, že konzumácia určitých potravín zvyšuje šance na počatie dievčaťa. Napríklad obmedzenie solenia a konzumácie veľkého množstva mliečnych výrobkov môže zvýšiť pravdepodobnosť, že sa vám narodí dievčatko. Na druhej strane matky, ktorých strava je plná potravy bohatej na sodík a draslík, s väčšou pravdepodobnosťou porodia chlapca.

5. Zvyčajne, ak má matka deti iba jedného pohlavia, je to náhoda

Je isté, že rovnováha pohlavia zostala po celé stáročia rovnaká a neexistujú aspekty, ktoré by ju mohli výrazne zmeniť. Rodiny, ktoré majú veľa detí rovnakého pohlavia, sú zriedkavé.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Táto žena má naozaj zvláštne praktiky výchovy detí. Aký máte názor na to, čo urobila?

Pre všetky mamičky. Ako odhaliť akýkoľvek zdravotný problém u detí?

Dokážete určiť, ktorá zo žien je matkou dieťaťa? Ak áno, ste veľmi inteligentný človek

Zápcha. Ako riešiť tento nepríjemný problém?

Milostný život žien sa v priebehu rokov mení. Ako konkrétne a čo všetko je s postupujúcimi rokmi iné?