Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Prečo nosiť bábätko v babyvaku alebo v šatke

subpage-img

 

1.      Spojenie s matkou

Prvá výhoda, ktorá je viac než zrejmá je spojenie s matkou. Dieťatko počuje vaše srdce, cíti teplo od osoby, ktorá ho miluje najviac na svete. Rovnako aj vy ste v spojení s ním. Navzájom si vymieňate energiu, ktorá je láskavá, láskyplná a mimoriadne dôležitá pre matku a jej dieťa.  Napríklad aj keď sa dieťa nevie upokojiť a stále plače, priloženie si ho k srdiečku ho môže značne upokojiť. Poloha v šatke či v babyvaku môže viesť aj k pokojnému uspaniu dieťaťa.  Avšak len ak ste pokojná aj vy. Inak dieťa cíti, že srdce bije rýchlejšie a že ste nervózna a vystresovaná.

2.      Praktickosť

Všetci to poznáme. Nemáme voľné ruky, v jednej kľúče v druhej kabelka, tašky a iné veci. Ak si dieťa uložíte do babyvaku alebo do šatky, je to omnoho praktickejšie. Navyše ho máte vždy na očiach, takže vás už neprekvapí, že začne znenazdajky v kočíku plačkať. Využite rôzne spôsoby zaväzovania šatiek. Nezabúdajte však na ideálnu polohu, ktorá by sa mala zachovať. Optimálne je, ak je dieťa schúlené a nohy a ruky má zohnuté k sebe. Ak je ešte celkom maličké, hlavičku má do polovice skrytú v šatke. Ak trochu podrastie, poloha dieťatka sa vyvíja. Chrbtica sa vystiera a hlavička vystrkuje von.

3.      Pozor na vaše zdravie

S ničím to netreba prehánať. Kombinujte tieto varianty nosenia dieťaťa s kočíkom, postieľkou, kolískou alebo inými vecami, ktoré preferujete. Vy ako matka musíte zostať v poriadku, takže sa treba šetriť. Prirodzene hrozia riziká bolestí chrbta či rúk a iných zdravotných záležitostí. Ak však používate vak s rozumom a dávate pozor, nemalo by sa nič prihodiť.


4.      Čo je k dispozícií?

K dispozícií máte na výber z viacerých alternatív. Šatka, ergonomický vak, klokanka, šatkovak... Je ich skutočne neúrekom. 

Foto: Pixabay.com


 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Bábätko 1. mesiac

Ste smutní? Pozrite si toto video!

Bábätko 8. mesiac

Bábätko 3. mesiac

Malé dievčatko si vystrelilo zo svojho tatina. Toto musíte vidieť, rozhodne sa pobavíte