Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Profesor Krčméry prezradil 3 príčiny, prečo niektorí ľudia znášajú AstraZeneca horšie ako ostatní

subpage-img

Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhej očkovanie. Oxfordskou vakcínou sa aktuálne očkujú aj ľudia vo veku od 40 do 59 rokov ...

Uznávaný odborník Vladimír Krčméry na margo nežiaducich účinkov po vpichu spomínanej vakcíny hovorí o troch príčinách, prečo niektorí ľudia znášajú AstraZenecu horšie v porovnaní s ostatnými.

Na slovenskom sa momentálne očkuje vakcínami od troch spoločností - Moderna, Pfizer / BioNTech a AstraZeneca. Vakcína od poslednej menovanej firmy sa podáva najmä mladším ročníkom a u niektorých ľudí vyvoláva silnú imunitnú reakciu. Profesor Krčméry načrtol, čo za tým môže byť.

"Frekvencia nežiaducich účinkov u AstraZeneca je do štyridsiatky. Najmä. Mnoho mladých ľudí má tri rizikové faktory. O jednom vie, o dvoch nevie, "konštatoval Krčméry. "O ktorom vie, že mnohé dámy užívajú antikoncepciu, ktorá zvyšuje riziko trombózy. Ale o dvoch nevedia - či naozaj neprekonali covid, keďže časť mladých ľudí, keď prekoná covid, tak vôbec o tom nevie a ani nejde na test, pretože na test ide len ten, kto má dôvod, a ďalšia vec je, že mohli prekonať adenovírus , "podotkol. Ide o bežnú virózu, na ktorú sa netestuje.

Oxfordská vakcína AstraZeneca predstavuje tzv. Adenovírusovú vakcínu. Jej úlohou je pripraviť ľudský organizmus na obranu voči infekcii, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako sa čo vyrába: dnes o cukre

Záchranná akcia na križovatke: Vodička autobusu utekala na pomoc chlapčekovi s postihnutím

Zábery z minulosti: Fotografie, ktoré dokumentujú, že čas plynie naozaj rýchlo

Študent pomohol priviesť na svet bábätko na stanici metra

Tie najzvláštnejšie vychytávky, ktoré prekvapivo dokážu uľahčiť život