Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Profesor Krčméry prezradil 3 príčiny, prečo niektorí ľudia znášajú AstraZeneca horšie ako ostatní

subpage-img

Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhej očkovanie. Oxfordskou vakcínou sa aktuálne očkujú aj ľudia vo veku od 40 do 59 rokov ...

Uznávaný odborník Vladimír Krčméry na margo nežiaducich účinkov po vpichu spomínanej vakcíny hovorí o troch príčinách, prečo niektorí ľudia znášajú AstraZenecu horšie v porovnaní s ostatnými.

Na slovenskom sa momentálne očkuje vakcínami od troch spoločností - Moderna, Pfizer / BioNTech a AstraZeneca. Vakcína od poslednej menovanej firmy sa podáva najmä mladším ročníkom a u niektorých ľudí vyvoláva silnú imunitnú reakciu. Profesor Krčméry načrtol, čo za tým môže byť.

"Frekvencia nežiaducich účinkov u AstraZeneca je do štyridsiatky. Najmä. Mnoho mladých ľudí má tri rizikové faktory. O jednom vie, o dvoch nevie, "konštatoval Krčméry. "O ktorom vie, že mnohé dámy užívajú antikoncepciu, ktorá zvyšuje riziko trombózy. Ale o dvoch nevedia - či naozaj neprekonali covid, keďže časť mladých ľudí, keď prekoná covid, tak vôbec o tom nevie a ani nejde na test, pretože na test ide len ten, kto má dôvod, a ďalšia vec je, že mohli prekonať adenovírus , "podotkol. Ide o bežnú virózu, na ktorú sa netestuje.

Oxfordská vakcína AstraZeneca predstavuje tzv. Adenovírusovú vakcínu. Jej úlohou je pripraviť ľudský organizmus na obranu voči infekcii, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Po prečítaní tohto článku vyhodíte svoj počítač zo spálne a každú noc budete vypínať router

Chlapček, ktorý sa narodil bez rúčky, našiel kamarátku s podobným osudom. Jeho úprimná reakcia vás dojme

Najväčšia chyba, ktorú ráno robia ľudia pri pití vody s citrónovou šťavou

Novinový doručovateľ nemohol uveriť vlastným očiam: Uprostred cesty našiel ležať novorodenca

Dcéra za ňou pribehla v šialených bolestiach. Keď zistila, čo tieto rany spôsobilo, zostala zdesená