Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Prvý kontakt súrodencov: Medzi týmito bratmi vzniklo to najkrajšie puto

subpage-img

Jeden pre druhého znamenajú celý svet. Bratia Mikey a Jake tvoria nerozlučnú dvojicu, na ktorú pohľad doslova roztápa srdcia. Ich príbeh sa začal písať už v nemocnici, kde lekári po komplikovanom pôrode povolili staršiemu so súrodencov privinúť si drubučké bábätko na telo.

Mike túžil po bračekovi odjakživa. Mamičku a ocka prosil o súrodenca hádam od okamihu, kedy začal rozprávať. A tak sa jeho rodičia rozhodli, že sa pokúsia priviesť na svet bábätko číslo dva a splniť tak synovi najväčší sen.

Osud im neprial

Pokusy o splodenie potomka boli dlho neúspešné, no napokon, po roku snaženia, bol tehotenský test konečne pozitívny. Radosť rodiny však netrvala dlho. Krutý osud zakročil a dieťatko zomrelo ešte v maternici. Mikeyho mama Jessica tak plány na ďalšie otehotnenie radšej odložila.

V čase, keď Mikey začal chodiť do škôlky, sa Jessica začala cítiť zvláštne. Čoskoro zistila, že pod srdcom nosí ďalšie dieťatko. Jej tehotenstvo spočiatku prebiehalo bez komplikácií a rodina sa tešila na nový prírastok. Neskôr však doktori opäť prišli so zlými správami - zistili, že bábätko je príliš maličké.

Drobučký Jake

Jessica napokon skončila na akútnej sekcii, počas ktorej prišiel na svet jej druhý synček Jake. Vzhľadom na to, že bol extrémne drobučký, musel ostať v nemocnici. Mikey bol šťastím bez seba, že sa stal veľkým bratom, no zároveň ho trápilo, že si vytúžené bábätko nemôže ani podržať.

Po desiatich dňoch od  pôrodu lekári napokon súhlasili s tým, že Mikey môže mať so súrodencom kontakt “koža na kožu”. Krásny moment, pri ktorom vzniklo nepretrhnuteľné puto medzi bratmi, je zaznamenaný na videu a tisnú sa z neho slzy do očí.

Hoci Jake strávil v nemocnici dovedna dlhých 62 dní, dnes sú si s Mikeym neuveriteľne blízki a užívajú si každý spoločný okamih.

">http://

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Učiteľka tanca i života: 77-ročná baletka odovzdáva budúcim generáciám dôležité posolstvo

Aktívna babička pomáha iným udržiavať sa v kondícií: V 90-tke dáva hodiny vodného aerobiku

Ako sa čo vyrába: dnes o cukre

Antistresová loptička- ako na to? Vyrobte si ju doma.

Čo všetko riskujete, keď necháte vynaliezavých oteckov osamote s deťmi