Portál pre mamičky a ich detičky
-

Rýchly a jednoduchý narodeninový čokoládový koláč s pudingom

subpage-img
Už pred pár dňami sme zverejnili mimoriadne jednoduchý a chutný recept na koláč. Tento krát to bude dokonca niečo nepečené, čiže ešte menej náročnejšie. No uznajte, že už lenivejšie sa nedá J


A keďže aj my v redakcii sme ženy a vieme, že času nie je vždy dosť a už vôbec nie nazvyš, toto som vymyslela na oslavu narodenín. Výsledok? Všetkým samozrejme chutilo. S týmto zabodujete na každej detskej oslave. Šetrí čas, peniaze a vyvolá skvelý dojem.

Potrebujete:

Okrúhlu formu na pečenie

Kakaové Bebe keksy (rodinné balenie)

1/2l mlieka

Balenie vanilkového pudingu

2 pl. lyžice cukru

2 parížske šľahačky (bežne dostupné v obchodoch už zarobené, stačí len vyšľahať)

2 stužovače na šľahačku

Na ozdobu: Bielu „ryžu“ na posyp (alebo akýkoľvek posyp, ktorý chcete použiť)Postup: Keksy uložíme naspodok formy čo najtesnejšie. Uvaríme si puding podľa návodu, klasicky do horúceho mlieka zamiešame zmes cukru a rozmiešaného pudingu. Pudingový krém necháme 10 minút odstáť. Vylejeme na keksy. Dáme vychladnúť na studené miesto aspoň na 30 minút. Medzitým si vyšľaháme šľahačky so stužovačom a dáme ich chladiť, kým nám nevychladne puding. Na puding nakladieme ďalšiu várku Bebe keksov. Potom stierkou dorovnáme šľahačku. Navrch rozdrvíme zvyšné keksy (pripomína trošku krtinec) a posypeme sypaním. Dáme zachladiť. Pred podávaním rozkrájame vo forme, neskôr ju odstránime a lopatkou si pomôžeme pri vyberaní dezertu.

 

Voilá je to tu, je to tam!

 

Úžasné, lahodné a tak jednoduché. Prajeme dobrú chuť!

Fotka: pixabay.com


autor: Katarína V. 


 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Naučte svoje deti viazať šnúrky za dve sekundy

Úrazy detí v domácnosti

Tipy na moderné detské izby v roku 2022

Nová strecha alebo jej oprava?

Vyskúšajte chutné piknikové recepty!