Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Šľachetný čin otca a jeho synov: Narúbali 80 kamiónov dreva a rozdali tým, čo to potrebujú

subpage-img

Majú srdcia zo zlata! Na pozemku McDanielovcov z Washingtonu bolo dreva nazvyš, no napriek tomu, že o kupcov nemali núdzu, rozhodli sa ho nepredať. Miesto toho ho spracovali a zadarmo poskytli stovkám ľudí, ktorí nemali prostriedky na to, aby vykúrili svoje domácnosti.

McDanielovci mali na pozemku veľké množstvo popadaných stromov, a tak sa Shane spolu so synmi, dvojičkami Henrym (21) a Harrisonom (21), pustili do čistenia areálu. Práci sa venovali vždy, keď mali trošku voľného času. V priebehu 7 mesiacov narúbali a naštiepali drevo, ktorého napokon pripravili dosť na to, aby ním naplnili 80 kamiónov.

Obrovské hromady dreva poukladané na príjazdovej ceste McDanielovcov pútali pozornosť mnohých okoloidúcich. Viacerí sa zastavili za rodinou, aby zistili, či je na predaj. Zakaždým však dostali rovnakú, odmietavú odpoveď, a to aj napriek skutočnosti, že by Shane a jeho synovia mohli zaň zinkasovať približne 10 000 USD.

Rodina mala s palivovým drevom iné zámery. Shane sa rozhodol ho venovať tým, ktorí sa ocitli v núdzi počas studenej zimy. Svoju výzvu uverejnil aj na sociálnej sieti, kde zaznamenala mimoriadne množstvo reakcií. McDanielovci tak pomohli zahriať nielen domovy chudobných ľudí, ale aj srdcia mnohých ďalších.

Foto: Facebook

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Super trik pre nadšených vedátorov: Mydlová voda

Tehotná aj po manželovej vazektómii? Príbeh ktorý chytí za srdce

Mamička túžila nafotiť chorého syna: Malý autista v koži T-Rexa

Ťažko chorý dedko nemohol ísť s vnučkou na bál, no so svojou princezničkou si predsa len zatancoval

Milá grafika o tom, ako vnímame rodičov. Obdiv strieda zlosť, no napokon ich aj tak milujeme