Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Smutno-krásne video: Príbeh tancujúceho chlapčeka nesie v sebe silný odkaz

subpage-img

Nenaplnená láska, rozbité auto, pokazená dovolenka… Ak ste si niekedy povzdychli nad nespravodlivosťou vlastného osudu, nie je na tom určite nič nezvyčajné. Na druhej strane však často zabúdame na skutočné problémy, s ktorými sa denno-denne pasujú ľudia narodení pod omnoho menej šťastnou hviezdou.

Väčšina z nás si uvedomuje smutnú realitu, ktorá sa už nejaký čas odohráva v Afganistane. Vyčerpávajúca vojna trvá celú večnosť a, žiaľ, doplácajú na ňu predovšetkým civilisti. Rodičia nemajú žiadnu kontrolu nad svojimi životmi, ani nad životmi svojich detí, a každý deň čelia veľkej neistote.

Odhaduje sa, že viac ako milión ľudí v Afganistane trpí nejakou formou zdravotného postihnutia, pričom zranenia veľkej časti z nich sú práve pripomienkou vojny. Trpký príbeh má vo svojej knihe života zapísaný aj malý, iba 5-ročný, chlapček menom Ahmad. Dieťa, ktoré prišlo o nôžku, však bojuje s nepriazňou osudu ako lev, a dokonca mu z tváričky nezmizol ani šibalský úsmev.

Malý bojovník

Na malom Ahmadovi sa neľútostná vojna podpísala veľmi zavčasu, keď bol iba nevinné bábätko. Chlapček mal len 8 mesiacov, keď v jeho rodnej dedine vypukol konflikt medzi afgánskymi vládnymi silami a Talibanom. Počas krutého boja bolo dieťa zasiahnuté do nôžky tak nešťastne, že musela byť amputovaná.

Ahmad dostal prvú umelú nôžku, keď mal jeden rok. Čoskoro na to sa životaschopné chlapča naučilo s protézou chodiť a, dokonca, i tancovať. Ako dieťa rástlo, potrebovalo pomôcku na chodenie obmieňať. Keď dostal svoju štvrtú náhradnú nohu, od radosti mu bolo do skoku. Teraz sa internetom šíri smutno-pekné video, ktoré zachytáva chlapca pri jeho “víťaznom tančeku”.  

Bohužiaľ, tento srdcervoucí príbeh je len jedným z mnohých, ktoré sa denno-denne odohrávajú vo vojnou zmietanom Afganistane. Chlapec z videa je pre mnohých ľudí akýmsi výkričníkom, pripomienkou, že si treba vážiť to, čo máme a neľutovať sa pre každú banalitu. Niekedy sme totiž tak silno zahľadení do vlastných neúspechov, že si ani neuvedomujeme, koľko šťastia vlastne máme.

Foto: Twitter/Roya Musawi

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dievčatko chodí každé ráno do školy s novým účesom. S mamičkou sa počas stylingu rozprávajú

Mamy vs. otcovia: Odlišný postoj ku výchove zachytený na zábavných fotografiách

Sexi postava ako pomsta - táto mamička to bývalému manželovi riadne natrela

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

Hľadáte inšpiráciu na halloween? Masky, ktoré háčkuje šikovná mamička, berú dych