Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Šok pre mamičku i lekárov: Novorodenec sa hmotnosťou vyrovná 6-mesačnému bábätku

subpage-img

Malý Herkules! Novozélandská mamička Nicolina Newcombe priviedla na svet bábätko úctyhodných rozmerov. Statočná žena mala porodiť 6-kilového valibuka prirodzene, a dokonca bez pomoci epiduralu.

Už v období, keď bola Nicolina tehotná, tušila, že jej dieťa nebude žiadny drobček. Utvrdzovali ju v tom najmä boľavé kopance, ktoré od neho pravidelne dostávala. Napriek jej ženskej intuícii však lekárske merania nenasvedčovali nič neobvyklé, a tak skutočný šok prišiel až s pôrodom.

Po tom, ako Nicoline prvýkrát podali do náručia jej synčeka, okamžite pochopila bolestivosť jeho pohybov v brušku. Chlapček pomenovaný Tobias sa narodil s nevídanou hmotnosťou 6,09 kilogramu (13 libier, 7 oz), teda váhou, akú bežne dosahujú mnohé deti v pol roku.

Prirodzený pôrod

Napriek nadpriemernej veľkosti dieťaťa 175 centimetrová Nicolina rodila prirodzenou cestou, dokonca bez podania epiduralu. Podľa vlastných slov mala vlastne šťastie, pretože keby lekári tušili, aký veľký v skutočnosti jej synček je, určite by jej takýto pôrod nedovolili.

Ako sa pri extrémne veľkých deťoch dá očakávať, ani príchod Tobiasa na svet sa nezaobišiel bez menších problémov. S odbornou pomocou zdravotníkov to však statočná žena napokon zvládla na jednotku. “Každý reagoval štýlom „vau, aké veľké dieťa“, všetci boli naozaj šokovaní,” prezradila hrdá mamička.

Dnes sa Nicolina teší z rozkošného potomka, ktorého rozmery sú pre ňu tak trochu úsmevné. “Veľkosť novorodeneckej plienky je 0 až 5 kg a on sa narodil 6-kilový, takže žiadne novorodenecké oblečenie mu nezodpovedá,” tvrdí mamička, pre ktorú je aj tak najdôležitejšie iba zdravie jej bábätka.

Foto: NZ Herald/Belinda Feek

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Štýlová domácnosť jednoducho a lacno: Ako zapôsobiť na hostí bez veľkých investícií

Video z ihriska: Otecka zaseknutého v detskej hojdačke vyslobodzovali hasiči

Zábery, ktoré dokazujú, že rodičovstvo môže byť poriadna fuška

Nápad kreatívneho otecka: Prebaľovací pultík a vozík na náradie v jednom

Britskí vedci skúmali nový kmeň koronavírusu: Desivé zistenie