Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Spávate v posteli so svojím štvornohým miláčikom? Zistenia vedcov vás potešia

subpage-img

Ak si neviete predstaviť zaspávanie bez svojho chlpatého kamaráta, máme pre vás dobré správy. Vedecká štúdia hovorí, že zdieľanie postele s domácim miláčikom je pre človeka  skutočne dobré. Aké benefity to prináša?

Podľa štúdie sa majitelia domácich zvierat delia na dve skupiny. Kým jedni nesúhlasia s tým, aby mali psy či mačky svoje miesto v spálni, pretože to môže narúšať kvalitu spánku, tí druhí majú na vec úplne odlišný pohľad. Až 41% opýtaných nedá na predsudky a pokojne nechá spať svojich miláčikov po svojom boku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Indy (@indy.the.berner) on

Nádej pre ľudí s chronickými bolesťami

Sú medzi nami ľudia, ktorí nedokážu spávať pre veľké bolesti. Kanadská štúdia však pre skupinu trpiacich prináša nádej. Tvrdí totiž, že práve domáci miláčikovia môžu pomôcť ľuďom s chronickými bolesťami spávať lepšie.

Zaistený pocit bezpečia

Pre dobrý spánok je dôležité cítiť sa pohodlne a v bezpečí. Niektorí ľudia aj z tohto dôvodu radi uvítajú prítomnosť svojho chlpatého miláčika v posteli. Vedia, že v prípade nejakých problémov ich štvornohý priateľ zobudí.

Napätie nemá žiadnu šancu

Rovnaká štúdia naznačuje, že domáce zvieratá nám pomáhajú uvoľniť sa. A je to tak - veď cítiť tú úprimnú lásku a teplo vyžarujúce z nášho miláčika je naozaj príjemné, priam relaxačné. Žiadne napätie nemá proti tomuto všetkému šancu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gül Çıray Akbaş Güngör (@vet_gulakbas) on

Pozabudnutý pocit osamelosti

Nemé tváre sú pre svojho pánička plne k dispozícii 24 hodín denne, nekladú zbytočné otázky ani nepoúčajú. S oddanosťou poskytujú podporu v okamihoch, kedy to osamelý, či láskou sklamaný človek tak veľmi potrebuje. Priznajme si, že sa ľahšie zaspáva s pocitom, že je niekto vedľa vás.

Už žiadne obavy zo zaspatia do roboty

Pevný čas prebudenia je prospešný pre naše zdravie - pomáha napríklad vyhnúť sa nespavosti a potláča rannú malátnosť. Ak máte problémy nastaviť si vlastný biorytmus, váš miláčik vám s tým pomôže. Domáce zvieratá majú totiž svoju vlastnú rutinu a tej sa držia. Ak im dovolíte, aby spali s vami, môžete docieliť zdravší spôsob života.

Foto: brightside.me, Instagram, © Penguinz90 / Reddit 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako získať trvalý alebo prechodný pobyt, ak nevlastníte žiadnu nehnuteľnosť

Tehotenstvo Serene náramne pristane! Tenisová hviezda celá žiari

Dievčatko chodí každé ráno do školy s novým účesom. S mamičkou sa počas stylingu rozprávajú

Doprajte si letné osvieženie aj v tehotenstve: Tie najlepšie drinky pre budúce mamičky

Ako nakrájať mango? Veľmi jednoducho!