Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Spávate v posteli so svojím štvornohým miláčikom? Zistenia vedcov vás potešia

subpage-img

Ak si neviete predstaviť zaspávanie bez svojho chlpatého kamaráta, máme pre vás dobré správy. Vedecká štúdia hovorí, že zdieľanie postele s domácim miláčikom je pre človeka  skutočne dobré. Aké benefity to prináša?

Podľa štúdie sa majitelia domácich zvierat delia na dve skupiny. Kým jedni nesúhlasia s tým, aby mali psy či mačky svoje miesto v spálni, pretože to môže narúšať kvalitu spánku, tí druhí majú na vec úplne odlišný pohľad. Až 41% opýtaných nedá na predsudky a pokojne nechá spať svojich miláčikov po svojom boku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Indy (@indy.the.berner) on

Nádej pre ľudí s chronickými bolesťami

Sú medzi nami ľudia, ktorí nedokážu spávať pre veľké bolesti. Kanadská štúdia však pre skupinu trpiacich prináša nádej. Tvrdí totiž, že práve domáci miláčikovia môžu pomôcť ľuďom s chronickými bolesťami spávať lepšie.

Zaistený pocit bezpečia

Pre dobrý spánok je dôležité cítiť sa pohodlne a v bezpečí. Niektorí ľudia aj z tohto dôvodu radi uvítajú prítomnosť svojho chlpatého miláčika v posteli. Vedia, že v prípade nejakých problémov ich štvornohý priateľ zobudí.

Napätie nemá žiadnu šancu

Rovnaká štúdia naznačuje, že domáce zvieratá nám pomáhajú uvoľniť sa. A je to tak - veď cítiť tú úprimnú lásku a teplo vyžarujúce z nášho miláčika je naozaj príjemné, priam relaxačné. Žiadne napätie nemá proti tomuto všetkému šancu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gül Çıray Akbaş Güngör (@vet_gulakbas) on

Pozabudnutý pocit osamelosti

Nemé tváre sú pre svojho pánička plne k dispozícii 24 hodín denne, nekladú zbytočné otázky ani nepoúčajú. S oddanosťou poskytujú podporu v okamihoch, kedy to osamelý, či láskou sklamaný človek tak veľmi potrebuje. Priznajme si, že sa ľahšie zaspáva s pocitom, že je niekto vedľa vás.

Už žiadne obavy zo zaspatia do roboty

Pevný čas prebudenia je prospešný pre naše zdravie - pomáha napríklad vyhnúť sa nespavosti a potláča rannú malátnosť. Ak máte problémy nastaviť si vlastný biorytmus, váš miláčik vám s tým pomôže. Domáce zvieratá majú totiž svoju vlastnú rutinu a tej sa držia. Ak im dovolíte, aby spali s vami, môžete docieliť zdravší spôsob života.

Foto: brightside.me, Instagram, © Penguinz90 / Reddit 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Virálne video odštartovalo šialený trend na internete: Prečo ľudia hádžu syr do tvárí svojich detí?

Pánske tričko s potlačou. Trendy v roku 2020

Milá grafika o tom, ako vnímame rodičov. Obdiv strieda zlosť, no napokon ich aj tak milujeme

Hľadáte inšpiráciu na halloween? Masky, ktoré háčkuje šikovná mamička, berú dych

Luxusné retro: Gucci si za pár špinavých tenisiek účtuje takmer 900 dolárov