Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Strácate chuť na sex? Môže za tým byť aj týchto 7 prekvapivých vecí

subpage-img

Myslíte si, že vaše libido už nie je to, čo to bývalo? Existuje mnoho dôvodov, ktoré za tým môžu stáť. Patrí medzi nich aj týchto, na prvý pohľad nesúvisiacich aktivít. Zatiaľ čo kedysi vás vzrušil už len pohľad na partnera, dnes sa môže aj roztrhať a nič? Nie ste v tom sami. S podobným problémom sa stretáva mnoho ľudí. Okrem stresu, únavy či stereotypu to môže mať na svedomí aj niektorý z týchto nenápadných „záškodníkov“

1. Pijete príliš veľa kávy

Ranná šálka voňavej kávy je v poriadku, ale ak si ju dáte aj na desiatu, na obed, na popoludňajšiu desiatu aj na večeru, má tendenciu ovplyvniť vašu sexuálnu túžbu! Kofeín vás vzpruží, ale skôr na rýchlovku. Keď ho konzumujete príliš veľa, nadobličky nadmerne fungujú a uvoľňujú stresové hormóny, ktoré bránia sexuálnemu fungovaniu.

2. Máte nízke sebavedomie

Keď človek nie je spokojný sám so sebou, túžba vyzliecť sa pred niekým je takmer nulová. Výrazne to ovplyvňuje vašu chuť na sex či nejaké milostné hry. V prvom rade je teda dôležité mať rád sám seba.

3. Nesedí vám prirodzená vôňa toho druhého

To, ako vám partner vonia, má veľký vplyv na váš sexepyl. Nejde ani tak o parfumy či krémy, ktoré používa, ale o jeho prirodzený odor. Niekedy to jednoducho nejde. Samozrejme, pokiaľ nepoužíva antiperspirant či dezodorant, cítiť z neho pot a z úst jedlo, ktoré mal naposledy, posledná vec, na ktorú pri ňom myslíte, je sex.

4. Máte nedostatok spánku

Menej spánku a odpočinku vedie k nižšiemu libidu. Podľa štúdie v Journal of Clinical Sleep Medicine „ muži s obštrukčným spánkovým apnoe majú nižšie hladiny testosterónu. To vedie k zníženiu sexuálnej aktivity.” Nespavosť spôsobená stresom môže tiež znížiť libido, pretože vaša myseľ sa zaoberá negatívnymi myšlienkami. V skutočnosti môže viesť dokonca až k sexuálnej dysfunkcii.

5. Ste v nepeknom prostredí

Áno aj to, v akom prostredí sa nachádzate, má vplyv na sexuálnu túžbu. Pokiaľ vás aj ten najkrajší chlap vezme do špinavého bytu, namiesto posteľných radovánok si predstavujete skôr to, že po vás budú chodiť chrobáky a nedokážete sa uvoľniť. Platí to aj v opačnom garde, ale muži sú v tomto niečo tolerantnejší. Keď majú raz chuť na sex, prostredie pre nich nehrá až takú rolu. Ale len do určitého času...

6. Konzumujete príliš veľa cukru

Príliš veľa cukru, či už v nápojoch, jedle alebo v káve zvyšuje hladinu inzulínu, ktorý ukladá brušný tuk, strácate svalovú hmotu a hladina testosterónu stúpa. U mužov cukor ovplyvňuje hladinu estrogénu, čo vedie k erektilnej dysfunkcii.

7. Nemasturbujete

Masturbácia vyrovnáva hormóny. Podľa štúdie University of Michigan z roku 2009 pri orgazme telo uvoľňuje oxytocín, ktorý pomáha znižovať stresový hormón kortizol, zodpovedný za ukladanie tuku. Ako u mužov, tak u žien prináša masturbácia príjemné pocity a zvyšuje sebavedomie a tým v konečnom dôsledku aj chuť na sex.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Štýlová domácnosť jednoducho a lacno: Ako zapôsobiť na hostí bez veľkých investícií

28 ročná matka zomrela na rakovinu maternice, pretože ignorovala príznaky tohto ochorenia. Tento článok by nemala ignorovať žiadna žena

Výchova bez vrások: Najnovšie vynálezy, ktoré dokážu poriadne uľahčiť život rodičom

Dievča dostala toxický šok z tampónu, liečila sa dva roky

Masáž pŕs pomocou kokosového oleja. Neuveríte jeho výhodám