Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Študent pomohol priviesť na svet bábätko na stanici metra

subpage-img

V správny čas na správnom mieste. Iba 21-ročný Hamzah Selim bude pre mladú mamičku navždy hrdinom. Za dramatických okolností pomohol jej bábätku na svet priamo na stanici londýnskeho metra.

Volanie o pomoc

Mladý študent medicíny bol na ceste domov z prednášky o anatómii, keď započul krik. Zúfalé volanie o pomoc sa ozývalo z londýnskej stanice metra na Warren street. Mladík neváhal a utekal za ženským hlasom

Hamzah spozoroval na stanici dve ženy stojace v kaluži krvi. Najprv si myslel, že medzi nimi došlo k potýčke, no čoskoro pochopil pravý dôvod ich kriku. Jedna z dvoch sestier totiž začala rodiť, zatiaľ čo druhá sa jej snažila podať pomocnú ruku v chúlostivej situácii.   

Dramatické chvíle

Potenciálny lekár zachoval duchaprítomnosť a tehotnej žene pomohol sadnúť si. Bál sa, že by mohla odpadnúť, keďže očividne došlo k veľkej strate krvi. Keď odrazu zacítil niečo teplé, inštinktívne sa pozrel nadol a zbadal hlavičku dieťatka.

Hoci Hamzah neštuduje pôrodnú asistenciu, nestratil hlavu. “Vedel som tak trochu, čo mám robiť. Vzal som svoj sveter a dieťa doň zabalil,” povedal. Bábätko však sprvu nereagovalo, a tak študent začal panikáriť. “Zrazu mi zakašľalo do tváre a to bol ten najlepší moment v mojom živote,” dodal Hamzah.

Foto: Hamzah Selim, bbc.com

Novopečená mamička a jej dieťa boli odvezení zdravotníkmi do nemocnice, kde sa o nich už postaral profesionálny personál. Nebyť však odvážneho študenta, možno by tento príbeh nemal taký šťastný koniec.  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Na internete sa zrodila hviezda: Tínedžerka s Downovým syndrómom dobýja svet modelingu

Nevesta nemohla vynechať chorú babičku zo svojho svadobného dňa. V bielych šatách ju prekvapila v nemocnici

Aj takto môže vyzerať tréning domáceho miláčika: Dievčatko urobilo z papagája svojho obranára

Rodina sa o bábätko s vrodenou chybou nedokázala postarať. Chlapčeka si adoptovala sestrička z JIS-ky

Dievčatko chodí každé ráno do školy s novým účesom. S mamičkou sa počas stylingu rozprávajú