Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Študent pomohol priviesť na svet bábätko na stanici metra

subpage-img

V správny čas na správnom mieste. Iba 21-ročný Hamzah Selim bude pre mladú mamičku navždy hrdinom. Za dramatických okolností pomohol jej bábätku na svet priamo na stanici londýnskeho metra.

Volanie o pomoc

Mladý študent medicíny bol na ceste domov z prednášky o anatómii, keď započul krik. Zúfalé volanie o pomoc sa ozývalo z londýnskej stanice metra na Warren street. Mladík neváhal a utekal za ženským hlasom

Hamzah spozoroval na stanici dve ženy stojace v kaluži krvi. Najprv si myslel, že medzi nimi došlo k potýčke, no čoskoro pochopil pravý dôvod ich kriku. Jedna z dvoch sestier totiž začala rodiť, zatiaľ čo druhá sa jej snažila podať pomocnú ruku v chúlostivej situácii.   

Dramatické chvíle

Potenciálny lekár zachoval duchaprítomnosť a tehotnej žene pomohol sadnúť si. Bál sa, že by mohla odpadnúť, keďže očividne došlo k veľkej strate krvi. Keď odrazu zacítil niečo teplé, inštinktívne sa pozrel nadol a zbadal hlavičku dieťatka.

Hoci Hamzah neštuduje pôrodnú asistenciu, nestratil hlavu. “Vedel som tak trochu, čo mám robiť. Vzal som svoj sveter a dieťa doň zabalil,” povedal. Bábätko však sprvu nereagovalo, a tak študent začal panikáriť. “Zrazu mi zakašľalo do tváre a to bol ten najlepší moment v mojom živote,” dodal Hamzah.

Foto: Hamzah Selim, bbc.com

Novopečená mamička a jej dieťa boli odvezení zdravotníkmi do nemocnice, kde sa o nich už postaral profesionálny personál. Nebyť však odvážneho študenta, možno by tento príbeh nemal taký šťastný koniec.  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Hľadáte pre vaše deti tú najlepšiu pestúnku? Možno má štyri nohy a tak trochu funí

Otecko s nadváhou už nevládal za svojimi deťmi. Za pol roka bol z neho nový človek

Leto, more a dobrá kniha: Vychytávka pre všetkých dovolenkárov, ktorí radi čítajú

Krásny prejav súrodeneckej lásky: Chlapček utekal zachraňovať sestru počas wrestlingoveho zápasu

Hravé pečenie: Aj takto zábavne sa dajú využiť obyčajné formičky