Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Študenti pomáhajú malým pacientom: Pre deti, ktoré neposlúchajú nôžky, vyrábajú elektrické autíčka

subpage-img

Môžu sa posúvať životom s úsmevom na tvári. Nie každý mal toľko šťastia, že sa narodil zdravý a plný síl. Skupina študentov vytvára pre detičky s postihnutím niečo mimoriadne.

Krásny nápad sa realizuje v okruhu mladých ľudí s veľkými srdciami. Plne funkčné elektrické autíčka sa rozhodli skonštruovať pre rodiny chorých detí, ktoré si nemôžu dovoliť adaptívne invalidné vozíčky.

Študenti zastrešení organizáciou “Go Baby Go” dokončili autíčka aj pre 7-ročnú Keliciu a 8-ročného Mosiaha. Mesiace pracovali na tom, aby v deň D rozsvietili očká malých pacientov. Pre obidvoch drobcov bola prvá jazda nezabudnuteľným zážitkom a hoci spočiatku ani nemohli uveriť tomu, že skutočne šoférujú, do úlohy vodičov sa vžili veľmi rýchlo.

Nielen pre malých automobilistov sú štýlové vozíčky ohromným darom. Veľkú vďaku voči študentom cítia najmä starostliví rodičia. Pre mamičku ťažko postihnutej Kelicie bolo vidieť jej dcérku šoférovať emocionálnym víťazstvom a neubránila sa slzám šťastia.

Študenti sa tak neučia iba to, ako konštruovať "roboty", ale vytvárajú niečo s pridanou hodnotou. Odovzdávanie autíčiek tým, ktorí to najviac potrebujú, im navyše prináša nenahraditeľný pocit.  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ilustrácie, ktoré vám ukážu aký ťažký je niekedy život mamičky

Ohromená mamička nemohla uveriť vlastným očiam: Jej bábätku cez noc narástol upírsky zub

Príbeh na zamyslenie: O tom, ako láska k dieťaťu uzdravuje

Fotka, ktorá vám zlepší deň: Trojročné dievčatko sa snaží dostať na selfie otecka s rozprávkovými postavičkami

Čo všetko riskujete, keď necháte vynaliezavých oteckov osamote s deťmi