Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Študenti pomáhajú malým pacientom: Pre deti, ktoré neposlúchajú nôžky, vyrábajú elektrické autíčka

subpage-img

Môžu sa posúvať životom s úsmevom na tvári. Nie každý mal toľko šťastia, že sa narodil zdravý a plný síl. Skupina študentov vytvára pre detičky s postihnutím niečo mimoriadne.

Krásny nápad sa realizuje v okruhu mladých ľudí s veľkými srdciami. Plne funkčné elektrické autíčka sa rozhodli skonštruovať pre rodiny chorých detí, ktoré si nemôžu dovoliť adaptívne invalidné vozíčky.

Študenti zastrešení organizáciou “Go Baby Go” dokončili autíčka aj pre 7-ročnú Keliciu a 8-ročného Mosiaha. Mesiace pracovali na tom, aby v deň D rozsvietili očká malých pacientov. Pre obidvoch drobcov bola prvá jazda nezabudnuteľným zážitkom a hoci spočiatku ani nemohli uveriť tomu, že skutočne šoférujú, do úlohy vodičov sa vžili veľmi rýchlo.

Nielen pre malých automobilistov sú štýlové vozíčky ohromným darom. Veľkú vďaku voči študentom cítia najmä starostliví rodičia. Pre mamičku ťažko postihnutej Kelicie bolo vidieť jej dcérku šoférovať emocionálnym víťazstvom a neubránila sa slzám šťastia.

Študenti sa tak neučia iba to, ako konštruovať "roboty", ale vytvárajú niečo s pridanou hodnotou. Odovzdávanie autíčiek tým, ktorí to najviac potrebujú, im navyše prináša nenahraditeľný pocit.  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Najsmutnejšia nevesta: Miesto svadobného sľubu prečítala pred oltárom dôkaz o nevere

Trúfnete si vyrobiť tento domáci stroj na pukance? To je teda niečo!

Malí Mexičania postavili psíkom z ulice prístrešky z odpadového materiálu

Otázky detí, ktoré dokážu pekne zaraziť – ako reagovať na tie najvychytenejšie?

Aktívna babička pomáha iným udržiavať sa v kondícií: V 90-tke dáva hodiny vodného aerobiku