Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Študenti pomáhajú malým pacientom: Pre deti, ktoré neposlúchajú nôžky, vyrábajú elektrické autíčka

subpage-img

Môžu sa posúvať životom s úsmevom na tvári. Nie každý mal toľko šťastia, že sa narodil zdravý a plný síl. Skupina študentov vytvára pre detičky s postihnutím niečo mimoriadne.

Krásny nápad sa realizuje v okruhu mladých ľudí s veľkými srdciami. Plne funkčné elektrické autíčka sa rozhodli skonštruovať pre rodiny chorých detí, ktoré si nemôžu dovoliť adaptívne invalidné vozíčky.

Študenti zastrešení organizáciou “Go Baby Go” dokončili autíčka aj pre 7-ročnú Keliciu a 8-ročného Mosiaha. Mesiace pracovali na tom, aby v deň D rozsvietili očká malých pacientov. Pre obidvoch drobcov bola prvá jazda nezabudnuteľným zážitkom a hoci spočiatku ani nemohli uveriť tomu, že skutočne šoférujú, do úlohy vodičov sa vžili veľmi rýchlo.

Nielen pre malých automobilistov sú štýlové vozíčky ohromným darom. Veľkú vďaku voči študentom cítia najmä starostliví rodičia. Pre mamičku ťažko postihnutej Kelicie bolo vidieť jej dcérku šoférovať emocionálnym víťazstvom a neubránila sa slzám šťastia.

Študenti sa tak neučia iba to, ako konštruovať "roboty", ale vytvárajú niečo s pridanou hodnotou. Odovzdávanie autíčiek tým, ktorí to najviac potrebujú, im navyše prináša nenahraditeľný pocit.  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Máte rezký krok? Vedci tvrdia, že vaše šance na dlhý život sú oveľa vyššie, ako u ľudí, ktorí chodia pomaly

Mamička túžila nafotiť chorého syna: Malý autista v koži T-Rexa

Mamička sa obávala dlhého letu s malým bábätkom. Pre 200 spolucestujúcich nachystala odzbrojujúce prekvapenie

Žena vojaka ostala na pôrod dvojičiek celkom sama. Jej manžel na misii ju prekvapil tým najkrajším spôsobom

Nevesta nemohla vynechať chorú babičku zo svojho svadobného dňa. V bielych šatách ju prekvapila v nemocnici