Portál pre mamičky a ich detičky
-

Techniky, ako sa upokojiť

subpage-img
Či už vás rozrušili pracovné záležitosti alebo tvrdohlavé dieťa s ktorým si neviete rady, je dobré poznať techniky, akými sa upokojíte. Pomocou nich budete vyrovnanejší, pokojnejší a v hneve neublížite slovami tým, a ktorých vám záleží.

Beh, športy

1.      Treba sa vybehať. Niekomu práve cvičenie na konci dňa zabezpečí vybitie negatívnych emócií. Šport, beh alebo klasická zostava cvičenia na ktoré ste zvyknutá, vás dokáže zbaviť negatívnych pocitov a prebytočného stresu. Keď máte čas cez deň a pociťujete potrebu urobiť to, pokojne si zabehajte.

 

DDýchať pomaly a zhlboka

2.      Tradičná metóda sa skrýva v dýchaní. Usaďte sa do pohodlnej polohy, zavrite oči a sústreďte sa na svoj dych. Pomaly, zhlboka dýchajte a nemyslite pritom na nič, iba na svoj dych. Takto môžete dýchať aj 5-10 minút, koľko len potrebujete. Najlepšie na tom je, že to môžete robiť aj v kancelárií, takže hocikedy, keď potrebujete.

 

Bitka s vankúšom

           Vykričte sa do vankúša. To je jedna z najlepších metód, použiteľná najmä ak ste doma. Inak by to asi vyzeralo čudne, ale ak ste doma nie je na tom nič zvláštne.

 

Tanec

4.      Vytancujte to! Je to jedna z metód, kde vybijete energiu  pohybom. Podobné pravidlo, aké platí pri športe.

 

Omaľovánky nielen pre deti

5.      V poslednej dobe sa vrece roztrhlo s antistresovými omaľovánkami. Niekoho upokojujú aj pokojné činnosti. Možno ste to práve vy! Investujte do bohatej zásoby ceruziek. Vyhrajte sa s tým, nevychádzajte z čiar, buďte dôsledný. Napokon budete mať dobrý pocit z vášho veľdiela.

 

 

 


 

Foto: Pixabay.com

 

 

 

Autor: Katarína V. 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Domáca chutná zmrzlina

Ako v pivnici získať čo najviac miesta?

Bryndzové hody! Skúste naše zaručene lahodné bryndzové recepty

Je pravda, že počúvanie klasickej hudby robí Vaše deti múdrejšími?

Chcete ozvláštniť svoj domov? Nápady, ktorými vylepšíte vaše bývanie behom okamihu