Portál pre mamičky a ich detičky
- Červený nos

Tekvičkové komando z Horných Tekvičkoviec vyšetrovalo tekvičky v trnavskej nemocnici

subpage-img

K obdobiu Dušičiek neodmysliteľne patrí razia tekvičkového komanda v slovenských nemocniciach. Ako dopadla tento rok v Trnave?

Prvou obeťou komanda bola Janka, ktorá mala na nič náladu, a aj povedať meno jej robilo problém. Požiadala nás, aby sme šli za menšími. Samozrejme, doktor Špenát to pochopil tak, že chce byť len s ním, preto si k nej prisadol na posteľ. Hopsalková – celosvetovo uznávaná odborníčka na tekvice - ho musela rázne zastaviť, čo vyvolalo plachý úsmev na Jankinej tvári. Hopsalková chcela opustiť izbu, ale Špenát sa tam zamotal a nevedel vyjsť von. Janka nevedela, či sa má z popleteného doktora smiať alebo plakať. Po veľkých peripetiách sa komandu konečne podarilo nájsť cestu von a vybrali sa vyšetrovať tekvičky Jurka, Andreja a Patrika.

Jurkovi v tekvičke objavili dyňožrúta, a preto musel podstúpiť okamžitú operáciu. Navigovať bláznivého doktora Špenáta predstavovalo pre Hopsalkovú nadľudské úsilie, no nakoniec to zvládla bravúrne a dyňožrúta z tekvičky dostali.

Andrej mal pekne za ušami. Doktor mu vybral spoza ucha mozgožrúta červeného. Andrej mal šťastie – mozgožrút sa ešte nevyliahol. Patrik nad všetkým len prevracal oči a tváril sa neviditeľne, ale Hopsalkovej neušiel ani jeden jeho povzdych, ktorý si ľahko preložila, a tak ho požiadala, aby dal Špenátovi rýchlokurz fotenia. Skončilo to rodinou fotkou a tekvičkové komando mohlo ísť ďalej.

Doktori sa presunuli na kojenecké oddelenie. Hlavná sestra ich veselo privítala a povedala, že môžu zostať aj do večera. Hneď v prvej izbe narazilo komando na neokysličenú tekvičku, v ktorej navyše dunela čudná hudba. Preto Hopsalková naordinovala bublinoterapiu a muzikoterapiu. Vaneska sa tekvičkového komanda najprv strašne bála, a tak sa doktori rozhodli dievčatku darovať krásnu pesničku a lienku sedembodkovú. To prelomilo bariéry, slzy zmizli a nahradil ich úsmev a poďakovanie za lienku.

Tekvičkové komando pokračovalo k Alexovi. Ten priam prestal dýchať, keď sa v jeho izbe objavili bubliny a veselé pesničky. Mama do prekvapeného chlapca musela občas štuchnúť, aby sa nadýchol. Napokon Hopsalková zistila, že Alexova tekvička je v poriadku, ale v maminej tekvici niečo hrká. Špenát sa v nej pohrabal a našiel prebaľovací filter. Mamičke sa doktor Špenát veľmi páčil, a tak si ho odfotila a stále sa chichotala a roztomilo červenala.

Pani doktorka a sestrička mali dôležitú dišputu na chodbe, ale obe takmer onemeli, keď ich Špenát šarmantne pozdravil a spýtal sa, či im môže nazrieť za tekvičky. Ženy sa chichotali a červenali, čo sa odrazilo i na ich noštekoch. Doktorka skonštatovala, že by takúto zábavu prijala aj doma či v ordinácii. Pohotový Špenát zareagoval, že nie je problém. Hopsalková doktora poopravila, že najprv deti, potom zábava.

Na JIS-ke Špenát a Hopsalková skontrolovali Šimona a Dávidka. Obaja boli rozospatí a trochu umrnčaní, ale bublinoterapia a muzikoterapia ich hneď rozveselili. Potešili nimi aj mamičky, ktoré tiež neobišla operácia tekvičiek. Všetci na oddelení sa zrazu čím ďalej, tým viac začali podobať Špenátovi a Hopsalkovej. Najmä ich nosy zaplavila klaunská červeň.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Krásny príbeh pre Vaše detičky: O obrovskom priateľstve

Pravda alebo mýtus?

Ušite svojim deťom obal na slúchadlá. Už ich nestratia a Vy ich nebudete musieť nachádzať všade rozhádzané

Niekedy sa stačí vyrozprávať

Mamičky, viete ako správne uviazať kravaty svojim mužom? :)