Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Telo ženy smrdí ako hnijúca ryba. Jej život je skutočnou nočnou morou

subpage-img

Kelly je obyčajná tridsaťročná žena. To však vôbec nie je pravda. Čo je na nej tak osobitného? Osud jej "nadelil" vadu menom Trimethylaminuria, alebo jednoducho povedané (syndróm zápachu rýb). Druhé meno znie jasnejšie a vysvetľuje rysy tejto choroby. Takáto choroba priniesla Kelly veľa bolesti a nepríjemností, zvlášť v období dospievania, pretože z nej ide cítiť vôňu, ktorú možno prirovnať k vôni zhnitých rýb.

Každý, kto dievča obklopuje, to cíti, okrem nej. Preto nemala priateľov a jej spolužiaci sa jej stále vysmievali. Kelly chápala, že treba niečo napraviť, ale ani lekári jej nedokázali poradiť, pretože to bolo prvýkrát v ich praxi, kedy sa s niečím takým stretli. Preto sa musela niekoľkokrát denne sprchovať, prezliecť do čistých šiat a použiť veľké množstvo dezodorantu. Nič však nepomohlo. Až v dospelosti dokázali lekári určiť typ ochorenia. Ukázalo sa, že syndróm trimethylaminurie nemožno vyliečiť a táto vôňa pochádza z tela, ktoré uvoľňuje určité látky potom.

Našťastie pre Kelly sa ukázalo, že existujú lieky, ktoré môžu vlastnosti tohto syndrómu trochu potlačiť. V živote hrdinky sa toho veľa zmenilo, teraz má prácu, pár priateľov a manžela, ktorý ju šialene miluje. Štyridsaťpäťročný Michael sa o jej chorobu absolútne nestará, pretože Kelly vidí ako jedinú, ako tú pravú.

Našťastie pre Kelly sa ukázalo, že existujem liek, ktorý može vlastnosti tohto syndrómu trochu potlačiť. V živote hrdinky sa toho dosť zmenilo.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Používate aj vy vlhčené obrúsky? Pozor! Pre deti to môže byť nebezpečné

Mrazivá predpoveď výrobcu vakcín. Do polovice roka 2022 sa zrejme stane toto

Hravé pečenie: Aj takto zábavne sa dajú využiť obyčajné formičky

Mamička nafotila famózne fotky svojej dcérky. Stačili jej na to obyčajné veci z domácnosti

Vynaliezavá mamička mala po krk upratovania po deťoch: To, ako vybabrala s malými neporiadnikmi, sa stalo hitom medzi rodičmi