Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

To, čo nasleduje potom, keď si dáte cesnak na náplasť a priložíte ho k telu, je neskutočné

subpage-img

"Všetko je na niečo, cesnak je na všetko." Nie každý je milovníkom tohto zdravého zázraku.

Ak ním ste, máte vyhrané, ak nie, mali by ste sa nad tým čo najskôr zamyslieť. Pokiaľ na vás začnú liezť choroby, skúste sa radšej obrniť prírodnou lekárňou. Cesnak vás predsa ochráni dokonca aj pred upírmi :) To znamená, že má naozaj nadprirodzené účinky. Neveríte?

Odkiaľ cesnak pochádza?

To úplne isté nie je, ale pravdepodobne zo Sibíru. Už stáročia sa používal na podporu imunity, vitality, dokonca aj sily. Je známy tiež ako "ruský penicilín".

Cesnak ako prírodné antibiotikum

Pre niekoho zapáchajúce a nepríjemne štipľavé, pre niekoho chutné antibiotikum, ktoré má ale najväčšiu silu v surovom stave. Práve ten zápach, mnohým teda prekážajúci, spôsobuje alicín, ktorý cesnak obsahuje a ktorý mu vlastne dodáva tieto geniálne vlastnosti.

Alicin cesnak v podstate ani neobsahuje, vzniká len pri "porušení", kedy vzniká. Teda prehltnúť celý cesnak veľký význam mať nebude, najlepšie je ho pokrájať, pretlačiť či dobre požuť. Nielenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník aj proti parazitom, kvasinkám, vírusom či plesniam. Cesnak je vecou, ​​ktorá vám doma naozaj nesmie chýbať. Máte upchatý nos? Stačí sa zhlboka nadýchnuť pachu cesnaku, nos sa vám uvoľní možno lepšie ako vďaka bájnym kvapkám z všadeprítomných reklám, ktoré sú zvyčajne navyše ešte aj úplne návykové. Cesnak všeobecne pomáha pri čistení tela, údajne má aj protirakovinové a protinádorové účinky. Pomáha tiež pri akné, zníži zápal, či dokonca problematické miesta úplne vylieči a hlavne prečistí. Poradí si aj s tukmi, krvnými zrazeninami,s cholesterolom či krvným tlakom. Prekrví aj myseľ a dokonca pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

Bradavice či kurie oká

Každý,kto má problém s bradavicami, vie veľmi dobre, aký je problém sa ich zbaviť. Prípravky z lekárne sú nielen príliš agresívne, ale hlavne častokrát neúčinné. Skúste si bradavice potierať cesnakom kým nezmiznú, prípadne ich  prelepte na noc.

Ako sme už spomenuli, cesnak sa má jesť v surovom stave, ak z neho chcete využiť všetko dobré. Neodporúča sa to s konzumáciou ani preháňať. Dajte si pozor aj na starý cesnak, ktorý spoznáte tak, že už nemá čerstvú zelenú stonku v stredu. Pri varení síce cesnak dodá úžasnú chuť, ale stratí tak značnú časť svojich účinkov.

Čo môže byť lepšie, ako hrianky s cesnakom? Kto si raz dá, už iné hrianky snáď jesť ani nebude. Ak vám vadí cesnakový zápach z úst , malo by pomôcť vypiť trocha mlieka.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Video z ihriska: Otecka zaseknutého v detskej hojdačke vyslobodzovali hasiči

Výtvory ukrajinskej umelkyne nemôžete nemilovať: Z plsti vyrába to najrozkošnejšie jedlo

9-ročný chlapec zdedil po dedovi prastaré meno. Teraz je zosmiešňovaný a šikanovaný na každom kroku

Aj vy pijete aspoň 3 šálky kávy denne? Aha, čo urobia s vaším telom. Možno budete prekvapení

Táto tajomná bylinka dokáže nasýtiť aj vyliečiť. Viete, o čom je reč?