Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Trápi vás nepríjemný kašeľ? Vyrobte si doma prírodnú medicínu iba z 3 ingrediencií

subpage-img

Sezóna chrípok a nachladnutí je tu! S príchodom premenlivého jesenného počasia sa zvyšuje aj riziko nákazy rôznymi vírusovými ochoreniami. Ak vás okrem plného nosa a škrabania v hrdle trápi aj nepríjemný kašeľ, pomôcť z najhoršieho vám môže výborný prírodný sirup, ktorý si hravo vyrobíte sami doma.

Boj s rozličnými virózami dá poriadne zabrať, či už deťom, alebo dospelým. Príznaky sa niekedy vlečú celú večnosť a neraz sa aj po zdanlivom zlepšení stavu vracajú ako bumerang. Azda najviac vie potrápiť nepríjemný kašeľ. V boji proti nemu skúste použiť sirup, vyrobený výhradne z prírodných surovín. Obsahuje veľa vitamínu C a podporuje vykašliavanie, čím vám dokáže výrazne uľaviť.

Čo potrebujete:

- 2 cibule

- ¼ pohára medu

- 3 citróny

- 2l zaváraninový pohár

Ako na to:

Ošúpte cibuľu a pripravte si citróny. Poriadne ich umyte, nakrájajte na mesiačiky a následne ich tiež zbavte šupky. Med musí mať izbovú teplotu, inak by sa vám ťažko lial. Na dno zaváraninového pohára poukladajte krúžky cibule, pokračujte citrónom a zalejte medom. Potom pridajte ďalšiu vrstvu cibule, citrónu a medu. Takto pokračujte, až kým pohár nenaplníte.

Nájdite dostatočne teplé miesto, napríklad radiátor či podlahové kúrenie. Ak nemáme k dispozícii nič podobné, zapnite rúru na 100 stupňov,  po chvíľke vypnite a nechajte 5 minút vyvetrať. Potom do nej vložte pohár s ingredienciami. Pohár je vhodné zabaliť aj do uteráka či do deky, aby sa rýchlejšie zohrial. Na teplom mieste ho nechajte aspoň hodinu a pol, aby sa dokonale premiešali chute. Šťavu, ktorá sa v pohári uvoľní, dávajte po lyžiciach kašľajúcemu pacientovi.

reklamatext1

“Liek” s neobmedzeným dávkovaním

Čo sa týka dávkovania, nie ste limitovaní počtom lyžíc, avšak jednu fľašu si môžete rozdeliť napríklad na dva dni. Je vhodné ju stále držať v teplom prostredí, aby sa uvoľňovala šťava. Na záver môžete zjesť aj cibuľu s citrónom, ktoré boli v tomto sirupe naložené.

Dobrým zdrojom vitamínu C je aj obyčajný cibuľový čaj. Jednoducho očistíte cibuľu a zalejete vriacou vodou. Čaj precedíte, aby ste získali len výluh. Dochutiť ho môžete aj citrónom a medom, podobne ako v prípade sirupu.

Foto: Pixabay.com, Autor: Katarína V.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Domáca lekáreň: Zdravotné problémy odožente jedením týchto bežných potravín

Naučte deti na nočník bez stresu. Rodičia zdieľajú svoje najlepšie triky, ako na to

Najbláznivejšie miesta na požiadanie o ruku

Kokosové mlieko a sójové mlieko nie je jediné na trhu. Rastlinné mlieka- ktoré sú najlepšie?

Výzva s bábätkami. Topnete ju?