Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Trápi vás padanie vlasov po pôrode? Pomôže ricínový olej

subpage-img

Padanie vlasov po pôrode je bežné, ale rastu nových vlasov dokážeme účinne pomôcť. Skvelým pomocníkom je ricínový olej.

V tehotenstve naše telo prechádza doslova hormonálnou búrkou. Zdanlivo našim vlasom prospieva. Ale iba zdanlivo. Zatiaľ čo sa nám v tehotenstve často začne objavovať nadmerné ochlpenie, u vlasov to nie je tak, že by nám začali rásť hustejšie, či nám rástli rýchlejšie. Prestanú nám len prirodzene vypadávať.

Bežne nám denne vypadne až 100 vlasov, v tehotenstve omnoho menej. Vlasy nám na hlave nerastú donekonečna. Každý vlas nám zhruba čo štyri až šesť rokov vypadne a na rovnakom mieste začne rásť nový. Keďže nám vlasy v tehotenstve nepadajú, zažijeme po pôrode šok. Vlasy nám začnú naopak vypadávať vo veľkom.

Padanie vlasov po pôrode má hneď dve príčiny

Prvú sme zmienili. Hormonálne zmeny behom tehotenstva bránia vypadávaniu vlasov, po pôrode nám tieto vlasy vypadnú. Druhou príčinou padania vlasov po pôrode môže byť nedostatok vitamínov a minerálov. Hodne si z nás odčerpalo dieťa behom tehotenstva, neinak tomu je pri dojčení. Aj keď berieme tehotenské a materské vitamíny, nemusí byť ich účinok dostatočný. V tehotenstve sme sa pravdepodobne na odporučenie vyhýbali niektorým potravinám, pri kojení taktiež. Takže nášmu telu veľmi často chýba výživa pre rast vlasov.

Výborným pomocníkom na rast vlasov je ricínový olej

Práve po pôrode, v dobe keď dojčíme a musíme sa vyvarovať rôznym pomocníkom užívaným vnútorne, je ideálne pomôcť vlasom pomocou prírodného oleja aplikovaného do vlasov. Ricínový olej zlepšuje kvalitu vlasov. Spevňuje ich, nanášaný na končeky zabraňuje ich štiepeniu a lámaniu. Súčasne ale bráni ich vypadávaniu a až neuveriteľne podporuje a urýchľuje rast vlasov. V tomto prípade sa musí aplikovať na pokožku hlavy. Optimálne ako nočný zábal. Večer sa olej votrie do pokožky hlavy a ráno sa umyje.

Myslite aj na riasy a obočie

Ani tie nemusia byť po pôrode v dokonalej kondícii. Ricínový olej preto na riasy a obočie aplikujte každodenne. Olej im dodá výživu, podporí ich rast, ale taktiež ich krásne vyhladí.

Ricínový olej sa hodí aj ako kompletná starostlivosť o pleť po pôrode

Je to špecialista na regeneráciu pleti. Po pôrode sa naša pokožka musí spamätať. Objavujú sa nám rôzne dermatitídy, na ktoré je ricínový olej ideálny. Často nás už od tehotenstva trápia rôzne bradavice, ktoré sa nám behom deviatich mesiacov vyhodili. Po pôrode obvykle miznú, ale trvá to. S pravidelným používaním ricínového oleja dvakrát denne to ide rýchlejšie. Ricínový olej je tiež skvelý pomocník na jazvy. A možná ich tehotenstvo zanechalo aj na našom tele. Práve ricínový olej dokáže strie výrazne redukovať.

TIP: Vyskúšajte silu tohto prírodného prípravku aj vy. Ricínový olej sa hodí k použitiu nielen po pôrode, ale aj behom tehotenstva. Ako podpora rastu vlasov ešte pred kritickým obdobím po pôrode, ale tiež ako prevencia strií.

(Ukulele/PR)

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

9 spôsobov, akými nosiť obľúbený top!

Hygiena v puberte: Ako deťom vysvetliť dôležitosť návykov?

Kvasinky, ako na ne?

Krásne telo aj po pôrode. Ako sa starať o pokožku, aby strie nemali žiadnu šancu?

Akternatívne sladenie