Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka

subpage-img

Venujete príliš veľa energie upratovaniu? Domáce práce dokážu pohltiť množstvo času, avšak niekto ich urobiť musí. Prinášame vám niekoľko tipov, ako si uľahčiť robotu. Navyše, nemusíte pri tom používať agresívne chemikálie a ušetríte aj nejaké peniaze.

Zbavte krájaciu dosku baktérií

Drevená doska na krájanie je často využívanou pomôckou v našich kuchyniach. Ak ju však správne nevyčistíte, riskujete, že na nej ostane veľa neželaných baktérií. Postup na dezinfekciu je pritom jednoduchý. Posypte dosku sódou bikarbónou a rozotrite ju po povrchu za pomoci citrónovej šťavy. Následne poutierajte utierkou s octom. Po vyčistení nezabudnite dosku opláchnuť čistou vodou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Inna Asrian (@innaasryan89) on

Vyleštite umývačku riadu vďaka octu

Všetko, čo potrebujete na to, aby vaša umývačka riadu bola opäť čistá, je ocot. Toto dochucovadlo má antibakteriálny účinok a pomáha zbaviť sa škvŕn. Po tom, ako vyumývate všetky riady, nalejte do umývačky jednu šálku octu a spustite krátky cyklus.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fulfilme.com (@fulfilmestore) on

Zachráňte pripálenú žehličku pomocou soli

Väčšine z nás sa aspoň raz v živote podarilo pripáliť žehličku. V takomto prípade nie je nutné hneď utekať do obchodu kupovať novú. Posypte jemnú handričku niekoľkými polievkovými lyžicami soli a položte na žehličku. Nechajte pôsobiť a v závere ešte pretrite vlhkou handrou.

Foto: brightside.me

Vyčistite mikrovlnku bez chemikálií

Na to, aby ste zbavili mikrovlnku nečistôt, nepotrebujete agresívne čistiace prostriedky. Stačí vám malá mištička, 2 lyžice vody, 2 kvapky citrónového esenciálneho oleja a špongia. Vodu zmiešanú s olejom dajte do misky a vložte do rúry. Ohrievajte približne minútu na vysokom výkone a následne za použitia špongie vyčistite vnútro spotrebiča.

Foto: © Beth Kazmierczak / facebook  

Na podlahu použite čierny čaj

Čierny čaj predstavuje nielen výborný nápoj, ale dokáže byť aj výborným pomocníkom v domácnosti. Obzvlášť pozitívny účinok má na drevené podlahy. Ak chcete, aby sa pekne leskli, vezmite 4 čajové vrecúška a nechajte ich ponorené vo vrelej vode. V prípade, že je vaša podlaha svetlejšia, nechajte čaj lúhovať kratšie. Veznite si kúsok látky, ponorte do tekutiny a môžete začať utierať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by York Chan (@igut) on

Vyrobte si vlastný prostriedok na čistenie rúry

Ak ste sa rozhodli byť hospodárnejší, tento trik vám môže pomôcť ušetriť. Drahé chemikálie do kuchyne totiž dokážete jednoducho nahradiť výrobou vlastného efektívneho čističa. Budete potrebovať 4 lyžice bežného prostriedku  na umývanie riadu, ocot, vlažnú vodu a citrónovú šťavu. Určite vás milo prekvapí, ako dobre čistí a koľko peňazí ušetríte.

Foto: © Steven Alister Burden‎ / facebook  

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ideme do škôlky

Vonku dážď, vnútri nuda. 5 aktivít, pri ktorých sa nebudete nudiť

Hygiena v puberte: Ako deťom vysvetliť dôležitosť návykov?

Aké meno vybrať pre dieťatko?

Návšteva divadla ako oddych od detí. Ako sa obliecť, aby ste si nevyrobili poriadne faux pas?