Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Tipy a rady pred dovolenkou

subpage-img
Už plánujete? Už by sme najradšej ležali niekde na pláži pod slnečníkom alebo vo wellnesse v príjemnom hoteli. Ako nestresovať pred balením sa?  Ako si užiť dovolenku čo najviac?

Ako ženy vieme, čo všetko potrebujeme, hoc ideme len na pár dní. Možno sa to zdá byť trochu prehnané, ale aj tak vieme, že sa napríklad bez takej žehličky na vlasy nezaobídeme. Ako to teda urobiť, ak ideme len na pár dní a žehlička zaberá až príliš miesta? Pred pobytom si umyte vlasy, dobre vyžehlite a zalakujte. Zoberte si aj gumičky do vlasov, štipce a sponky, ktoré vám pomôžu v najhorších chvíľach.

Avšak, existujú aj cestovné balenia žehličiek na vlasy. Tie sú orientačne vo veľkosti ruky. Samozrejmosťou sú aj cestovné fény na vlasy, ktoré sú skladacie.

Ušetriť môžete aj na kozmetike. Mini balenia šampónov, lakov na vlasy aj gélov na sprchovanie vás určite v snahe ušetriť miesto v taške potešia. Vo väčšine hotelov však takéto pozornosti svojim hosťom poskytujú. Kozmetiku nájdete hneď po príchode vo vašej hotelovej kúpeľni.

Ak idete do exotických krajín, v ktorých je zvykom variť iné jedlo ako u vás doma, nezabudnite na lieky. Určite chcete toho ochutnať čo najviac, takže lieky na hnačku či naopak zápchu sú nevyhnutné. Tieto lieky by ste si však preistotu mali zobrať aj pri pobytoch do krajín, na ktoré ste zvyknutí. Nevoľnosť vás môže zastihnúť kdekoľvek.

Nepodceňujte slniečko, ani keď vykúka spoza mrakov. Na dovolenke sa prirodzene snažíme opáliť čo najviac a na slnku stráviť až príliš veľa chvíľ. Hrozí nám úpal alebo nedostatok tekutín. Vždy si berte ochranu hlavy ako šiltovku, klobúčik či šatku. Nezabudnite ani na krémy na opaľovanie a niečo chladivé po opálení resp. spálení. Snažte sa vyhýbať lúčom najmä v čase od 12-15:00, keď je slnko najvyššie na oblohe. Ak, tak radšej pod slnečníkom a s dostatkom tekutín.

Nikdy nie je na škodu zabaliť si aj mini slovník. Existujú aj takéto zmenšené verzie, ktoré sú vhodné na cestovanie. Spoľahnúť sa síce môžeme aj na internet, no ten pri zahraničných poplatkoch nemusí byť cenovo výhodný a wifi pripojenie nie je všade dostupné. Ani neviete, kedy ho budete potrebovať.

Takisto vhodný sú cestový sprievodcovia. Mapy a užitočné rady z krajín či miest, v ktorých sa nachádzate sú vďačné, najmä ak ste na poznávacom zájazde.

Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Kde má zaspávať dieťatko - v postieľke, či v posteli?

3 zvláštne diéty, o ktorých ste možno (ne)počuli

Pomóc, moje dieťa nechce jesť!

Zdravšie snacky k telke? Nie je problém! Neprejedajte sa viac a skúste naše domáce recepty.

Vyrobte si doma plastelínu - je to jednoduché a skutočne sa Vám to oplatí!