Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Unavené nohy- problém všetkých, ktorí každý deň stoja dlho na nohách

subpage-img
Čo robiť, ak ich máte? Stojíte celý deň na nohách, nesadnete si ani len k obedu a stále beháte hore dole? Ak vás na konci dňa trápia unavené nôžky, skúste naše tipy.

Spolu to prekonáme.

1.      Ochladzujúce krémy

Na trhu je veľké množstvo takýchto prípravkov. Krémy gélovej konzistencie alebo aj tej mastnejšej sú na tieto stavy viac ako vhodné. Dostupné sú napríklad s výťažkom z gaštanov, so silicami z liečivých rastlín a pod.. Nohy si po celom dni natrite a nechajte voľne zaschnúť.


2.      Emulzie s alkoholom

Tieto vynálezy nie sú novodobé. Emulzie s obsahom alkoholu sú medzi nami už dlhú dobu a aj naše prastaré mamy sa nimi natierali. Je to skvelá vec, ktorá vám istotne pri unavených nohách pomôže. Alkohol vaše nohy príjemne ochladí a bylinky primiešané do tejto zmesi pomôžu samozrejme tiež. Používajú sa napríklad aj na masáž, takže si nohy pokojne nechajte partnerom pomasírovať. Takisto sú výborné v letných horúcich dňoch a to na ochladenie tela.


3.      Perličkový kúpeľ

Určite stojí za to, investovať do perličkového kúpeľa. Predávajú sa aj vírivé vaničky priamo na nohy. Vôbec to nie je drahá záležitosť a ak máte unavené nohy pravidelne, oplatí sa to. Do kúpeľa pridajte rôzne voňavé soli. Vhodiť môžete kvety harmančeka, púpavy alebo prilejte pár kvapiek aloe vera gélu. Je to výborná kombinácia, ktorá pomôže zregenerovať vaše chodidlá.


4.       Magnézium na kŕče

Ak máte v nohách po cvičení alebo dlhom státí kŕče, stavte na magnézium. Predáva sa šumivé, práškové alebo vo forme tablety. Pozorne si prečítajte informácie pre užívateľov uverejnené na obale.


5.      Jogurt vás ochladí

Tajomstvo sa môže skrývať aj v jednoduchosti. V prírode sa našla sila bieleho jogurtu. Nemusí byť extra hustý a pokojne stačí aj ten najlacnejší. Po zdĺhavom státí si nim natrite nohy a krásne vás ochladí.


 

Ak máte dlhodobé problémy s kŕčovými žilami a pod., neváhajte sa poradiť s lekárom. Dlhodobé ťažkosti neradno podceňovať.

 

Foto: Pixabay.com

Autor: Katarína V.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Úrazy detí v domácnosti

Akternatívne sladenie

Nakreslime si mopslíka!

Kľúč ku kráse: Dodržiavajte týchto 10 zvykov a o 10 rokov si poďakujete

Praktické penové puzzle, ktoré si deti zamilujú