Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Úspešná operácia siamských dvojičiek: Sestričky sa od seba nepohnú ani po oddelení

subpage-img

Dostali druhú šancu na lepší život. Dvojičky Dawa a Nima Pelden z Bhutánu sa narodili spojené trupmi, pričom sa delili aj o časť čreva a pečeň. Tímu špecialistov sa po dlhej operácii podarilo dievčatká úspešne oddeliť. Napriek tomu, zdá sa, si chcú byť sestričky stále na blízku.

Vo svojich 15 mesiacoch preleteli tisíce kilometrov, aby dostali šancu na pohodlnejší život. Z ďalekého Bhutánu cestovali dievčatá až do austrálskeho mesta Melbourne, kde sa ich ujal lekársky tím odborníkov. Viac ako šesť hodinová operácia, na ktorej spolupracovalo okolo 25 chirurgov, sestier a anestéziológov, sa napokon vydarila a dnes už si dvojičky užívajú každá vlastné telíčko.

Spokojné iba spolu

Dievčatá sa po operácii dobre zotavujú. Koordinátorka zdravotných sestier Kellie Smith, ktorá pracuje v Kráľovskej detskej nemocnici v Melbourne novinárom prezradila, že sestričky nikdy nie sú ďaleko od seba. “Dokážu spať dohromady a mať svoje nohy vždy prepletené,” povedala pre Channel 7, pobočku CNN.

Ako zdravotná sestra uviedla, zamestnanci oddelenia sa najskôr pokúšali dvojčatá umiestniť do samostatných postielok, ale malým princeznám sa to vôbec nepozdávalo. Zdravotníci sa preto rozhodli nechať sestričky spolu. Výsledok je úžasný - je vidieť, ako si užívajú vzájomnú prítomnosť a že puto medzi nimi je aj po oddelení neuveriteľne silné.

Foto: THE ROYAL CHILDREN´S HOSPITAL MELBOURNE

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Jedinečné zásnuby: Jordan pokľakol pred svoju lásku v obklopení vydier

Žena náhodne odfotila krásny moment medzi otcom a dcérkou hodinu pred požiarom katedrály Notre Dame. Rozhodla sa dvojicu nájsť

Geniálne tričko 2 v 1: Kým sa dieťa zabáva, otecko dostáva masáž

Iba 11-ročný chlapec je majster v háčkovaní. Svoj talent využíva na získavanie peňazí pre charitu

Krásne gesto učiteľa matematiky: Hodinu odprednášal s dieťaťom svojho študenta v náručí