Portál pre mamičky a ich detičky
-

Užitočný spotrebič: Na čo všetko môže poslúžiť umývačka riadu?

subpage-img

Všestranný pomocník v domácnosti. Výhody umývačky riadu určite dokáže oceniť nejedna gazdinka. Jej benefity však nespočívajú len vo vyleštení hŕby tanierov, dokáže toho omnoho viac. Výborne poslúži aj na očistenie vecí, ktoré by vás ani vo sne nenapadli.  

Hračky pre deti

Povaľujú sa aj vo vašom byte hryzátka, superhrdinovia, dinosaury a iné kreatúry kade tade po podlahe? Účinnú dezinfekciu plastových hračiek, ktorých súčasťou nie sú batérie, môžete jednoducho zabezpečiť vďaka umývačke riadu. Nastavte jemný cyklus a vypnite program na sušenie. Hračky budú nielen krásne vyumývané, ale zbavíte ich aj neželaných baktérií.

Štetce na mejkap

Otravuje vás ručné umývanie kozmetických pomôcok? So štetcami na mejkap, plastovými kefami či štipcami sa nemusíte viac zaoberať. Umývačka riadu spraví špinavú robotu za vás. Stačí, ak z týchto predmetov odstránite vlasy a vložíte ich do nádobky na príbor. Takto vydezinfikované pomôcky nechajte prirodzene doschnúť.  

reklamatext1

Topánky

Možno vás to šokuje, ale áno, umývačku môžete využiť aj na očistenie plastových či gumených topánok. Obuv položte na vrchnú poličku a pridajte trošku mydla na umývanie riadu. Po skončení cyklu nechajte voľne vysušiť a vaše topánky budú ako nové, navyše zbavené nepríjemného zápachu.

Lopatka na prach

Tejto užitočnej pomôcke zvyčajne nevenujeme príliš pozornosti. Veď len priznajte -  spomeniete si, kedy ste naposledy čistili tú vašu? Ak umývate lopatku na prach vo vani či umývadle, máme pre vás lepší trik. Umývačka riadu to vyrieši za vás, pričom zničí aj baktérie. Nezabudnite však vypnúť sušenie.

Držiaky na zubné kefky

Na hygienu kúpeľňových doplnkov zvykneme byť extra hákliví. Veď kto už by mal radosť z nánosov vodného kameňa či zvyškov zubnej pasty na držiakoch kefiek alebo miskách na mydlo? Vďaka umývačke riadu dokážete tento problém vyriešiť rýchlo a efektívne. Vyhnete sa tak zdĺhavému drhutiu vašej kúpeľne.  

Foto: Savvy

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Čarovné a na údržbu nenáročné látkové rolety nielen do izby pre deti

Bezpečné a ekologické upratovanie: Ako na detoxikáciu domácnosti v tehotenstve

Toto bábätko vás poteší svojím smiechom

Skvelý svadobný tanec otca a dcéry. Žeby nová inšpirácia? ;)

Psychológovia varujú pred prehnaným používaním smartfónov deťmi