Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

V Číne zaočkovali experimentálnou vakcínou proti COVID-19 už milión ľudí: Ako reagovalo ich telo?

subpage-img

Čínska farmaceutická firma Sinopharm Group oznámila, že očkovanie jej experimentálny vakcínou proti novému typu koronavírus už podstúpilo takmer milión ľudí ...

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Čína od júla podáva experimentálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 svojim občanom vrátane štátnych zamestnancov, zahraničných študentov a niektorých pracovníkov odchádzajúcich do zahraničia.

Riaditeľ firmy Sinopharm Liou Ťing-čen tento týždeň uviedol, že očkovanie ich vakcínou podstúpilo takmer milión ľudí, hoci konkrétny údaj neuviedol. "Nedostali sme ani jednu správu o závažné nežiaduce reakcie a len u niektorých ľudí sa vyskytli mierne príznaky," uviedol Ťing-čen v rozhovore, ktorý spoločnosť zverejnila v stredu.

Britskí vedci skúmali nový kmeň koronavírusu: Desivé zistenie

Spoločnosť tento týždeň tvrdila, že "vo svete vedie vo všetkých aspektoch" vývoja vakcíny, hoci neposkytla vedecké dôkazy z prebiehajúcich testov. Namiesto toho sa firma odvolala na neoficiálne skúsenosti očkovaných vrátane "pracovníkov stavebných firiem, diplomatov a zahraničných študentov", ktorí podľa nej po očkovaní navštívili viac ako 150 krajín, bez toho aby sa nakazili.

Slovenský jasnovidec predpovedal, kedy skončí pandémie, odhaľte jeho proroctvo

Americká farmaceutická firma Moderna v pondelok oznámila, že výsledky neskoré fázy klinických testov ukázali, že jej vakcína dokáže zabrániť vzniku ochorenia COVID-19 a z tohto pohľadu má 94,5-percentnú účinnosť.

34-ročná žena sa vyliečila z koronavírus: Ľuďom odkazuje len jediné

Americký farmaceutický koncern Pfizer a nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech 9. novembra oznámili, že ich vakcína má viac ako 90-percentnú účinnosť. V stredu toto tvrdenie ešte znásobili s tým, že konečná analýza testov preukázala až 95-percentnú účinnosť.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ste neustále v strese? Pomôžeme vám sa ho zbaviť! Vyskúšajte tieto triky

Otrasný prípad nezodpovedného správania. Opitá matka viezla svoje maloleté dieťa, neuveríte koľko nadýchala pri kontrole

Na internete sa zrodila hviezda: Tínedžerka s Downovým syndrómom dobýja svet modelingu

Dievčatko (10), ktoré sa narodilo bez rúk, zabodovalo na súťaži v písaní

Vedci skúmali deti ľudí, ktorí prežili výbuch v Černobyle. Ohromujúce zistenie