Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Varovná reklamná kampaň: Silné fotografie ukazujú, ako smartfóny ničia rodiny

subpage-img

Moderné technológie dokážu výrazne uľahčiť život, no majú aj svoje tienisté stránky. Napríklad, také mobilné telefóny, začali ovládať naše mysle natoľko, že sa stávame na nich totálne závislí. Na tento fakt upozorňujú aj odborníci z radov psychológov, ktorí v spolupráci s kreatívcami prišli s novou veľavravnou reklamnou kampaňou.

To, že sa smartfóny stali neoddeliteľnou súčasťou moderného človeka, nie je žiadnym tajomstvom. Sú rýchlym zdrojom informácií, ponúkajú zábavu, sprostredkúvajú kontakt. Problém však nastáva, keď mobilné zariadenie nevieme pustiť z ruky. Podľa štatistík je priemerný človek nalepený na obrazovke smartfónu až 5 hodín denne, čo je tretina jeho bdelých hodín. 

Podľa odborníkov môže mať nadmerné používanie smartfónov negatívny vplyv na jednotlivcov i celé rodiny, nevyjímajúc deti. Nezriedka vedie k rôznym problémom, vrátane sociálneho vylúčenia, úzkosti, či ďalším závislostiam.

Centrum pre psychologický výskum sa preto spojilo s kreatívnymi zložkami veľkých reklamných mágov z agentúry Ogilvy a prišli s kampaňou, ktorá má hlbokú myšlienku. Spoločne vytvorili koncept  “telefónnej steny”. Tá ukazuje, ako smartfóny rozdeľujú partnerov, aj rodičov a deti. 

foto: boredpanda.com, Donghai Liu, Ogilvy

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Problematické správanie u detí? Tieto tipy vám pomôžu odstrániť ho navždy

Po hádke býva ticho. Alebo plač? Čo robiť, keď sa pohádam s partnerom: 6 rád pre každú správnu partnerku

Kvíz pre mužov, ktorých rodina sa čoskoro rozrastie: Ste pripravený na rolu otca?

Originálny spôsob, ako upozorniť na svoje narodeniny: Dnes mám 336 mesiacov!

Super trik pre nadšených vedátorov: Mydlová voda