Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Varovná reklamná kampaň: Silné fotografie ukazujú, ako smartfóny ničia rodiny

subpage-img

Moderné technológie dokážu výrazne uľahčiť život, no majú aj svoje tienisté stránky. Napríklad, také mobilné telefóny, začali ovládať naše mysle natoľko, že sa stávame na nich totálne závislí. Na tento fakt upozorňujú aj odborníci z radov psychológov, ktorí v spolupráci s kreatívcami prišli s novou veľavravnou reklamnou kampaňou.

To, že sa smartfóny stali neoddeliteľnou súčasťou moderného človeka, nie je žiadnym tajomstvom. Sú rýchlym zdrojom informácií, ponúkajú zábavu, sprostredkúvajú kontakt. Problém však nastáva, keď mobilné zariadenie nevieme pustiť z ruky. Podľa štatistík je priemerný človek nalepený na obrazovke smartfónu až 5 hodín denne, čo je tretina jeho bdelých hodín. 

Podľa odborníkov môže mať nadmerné používanie smartfónov negatívny vplyv na jednotlivcov i celé rodiny, nevyjímajúc deti. Nezriedka vedie k rôznym problémom, vrátane sociálneho vylúčenia, úzkosti, či ďalším závislostiam.

Centrum pre psychologický výskum sa preto spojilo s kreatívnymi zložkami veľkých reklamných mágov z agentúry Ogilvy a prišli s kampaňou, ktorá má hlbokú myšlienku. Spoločne vytvorili koncept  “telefónnej steny”. Tá ukazuje, ako smartfóny rozdeľujú partnerov, aj rodičov a deti. 

foto: boredpanda.com, Donghai Liu, Ogilvy

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Tieto veci sú oveľa špinavšie ako náš záchod. Vedeli ste o nich?

Letné líčenie k vode, krásne a efektné

Šok pre mamičku i lekárov: Novorodenec sa hmotnosťou vyrovná 6-mesačnému bábätku

Kostým, ktorý dostal tisícky žien: Školáčka sa zamaskovala za vyčerpanú mamičku

Video, ktoré láme srdcia: Iba 5-ročné dievčatko vodí každý deň svojho slepého otca do roboty