Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Video, ktoré láme srdcia: Iba 5-ročné dievčatko vodí každý deň svojho slepého otca do roboty

subpage-img

Pomáhajú si, ako vedia. Rodina Nelsona Pepeho z Filipín žije vo veľmi skromných pomeroch. Ich situácia je o to horšia, že hlavný živiteľ domácnosti trpí ochorením, ktoré vyústilo až v slepotu. Napriek žalostnému zdravotnému stavu sa statočný muž o manželku a tri deti snaží postarať. Náročnú cestu do práce by však bez pomoci 5-ročnej dcérky nezvládol.

Srdcervúci príbeh slepého otca, ktorého prezývajú aj Dodong, obletel svet vďaka videu zverejnenému na sociálnych sieťach. Zábery dokumentujú biedneho muža a jeho dcéru Jenny pri náročnej ceste na kokosovú farmu.

Nakoľko Dodong nevidí, jeho očami sa stala práve malá Jenny. Päťročné dievčatko za pomoci dlhej drevenej palice ocka vždy doviedlo do roboty a po šichte ho odviedlo naspäť domov. Bosá dvojica takúto cestu spoločne absolvovala denno-denne.  

Pomoc od dobrých ľudí

Približne trojminútové video znázorňujúce rituál otca a jeho šikovného dievčatka sa po zverejnení na Facebooku stalo virálnym. Strašná situácia chudobnej rodiny zasiahla užívateľov sociálnych sietí po celom svete i organizácie, ktoré ponúkli pomoc.

Vďaka dobrým ľuďom a nadácii ABS-CBN mali byť Dodong, jeho manželka a ich tri deti premiestnení do bezpečnejšieho prostredia so zabezpečeným živobytím. Slepý muž a jeho malá Jenny tak už viac nemusia chodiť naboso okolo kokosovej farmy.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pár si plní sen a pritom pomáha prírode: Svoje áno si povedia až zrecyklujú 810 000 plechoviek

Internet dojíma reakcia bábätka, ktoré počulo hlas veľkej sestry po prvýkrát

Najrozkošnejšie spravodajstvo: Rosnička ohlásila predpoveď počasia s malým asistentom na chrbte

Čaká vás veľké upratovanie? Vďaka týmto tipom zorganizujete celý váš dom hravo a lacno

Ako si vybrať správne a štýlové oblečenie do hôr