Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Video, ktoré láme srdcia: Iba 5-ročné dievčatko vodí každý deň svojho slepého otca do roboty

subpage-img

Pomáhajú si, ako vedia. Rodina Nelsona Pepeho z Filipín žije vo veľmi skromných pomeroch. Ich situácia je o to horšia, že hlavný živiteľ domácnosti trpí ochorením, ktoré vyústilo až v slepotu. Napriek žalostnému zdravotnému stavu sa statočný muž o manželku a tri deti snaží postarať. Náročnú cestu do práce by však bez pomoci 5-ročnej dcérky nezvládol.

Srdcervúci príbeh slepého otca, ktorého prezývajú aj Dodong, obletel svet vďaka videu zverejnenému na sociálnych sieťach. Zábery dokumentujú biedneho muža a jeho dcéru Jenny pri náročnej ceste na kokosovú farmu.

Nakoľko Dodong nevidí, jeho očami sa stala práve malá Jenny. Päťročné dievčatko za pomoci dlhej drevenej palice ocka vždy doviedlo do roboty a po šichte ho odviedlo naspäť domov. Bosá dvojica takúto cestu spoločne absolvovala denno-denne.  

Pomoc od dobrých ľudí

Približne trojminútové video znázorňujúce rituál otca a jeho šikovného dievčatka sa po zverejnení na Facebooku stalo virálnym. Strašná situácia chudobnej rodiny zasiahla užívateľov sociálnych sietí po celom svete i organizácie, ktoré ponúkli pomoc.

Vďaka dobrým ľuďom a nadácii ABS-CBN mali byť Dodong, jeho manželka a ich tri deti premiestnení do bezpečnejšieho prostredia so zabezpečeným živobytím. Slepý muž a jeho malá Jenny tak už viac nemusia chodiť naboso okolo kokosovej farmy.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dvojčatá majú zaujímavý rozhovor pri večeri. Zasmejte sa

Tieňohra - Ako si spestriť večer s dieťaťom a ukázať mu, ako sa zabaviť aj bez smartfónu

Super trik pre nadšených vedátorov: Mydlová voda

Veci v domácnosti, na ktoré si treba dať pozor. Umývajte ich každý deň

Výtvory ukrajinskej umelkyne nemôžete nemilovať: Z plsti vyrába to najrozkošnejšie jedlo