Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Vlašské orechy sú doslova dar z nebies. Takto ich môžete používať aj vy. O tomto všelieku vedeli už naše babičky

subpage-img

Tieto orechy sa už nejaký ten čas používajú v ľudovom liečiteľstve a poznáme ich aj pri bežnej príprave jedál, či už doma alebo v reštauráciách. Východná medicína pomocou nich praktizuje liečebné procedúry a na Kaukaze je jeho strom považovaný za posvätný.

Stimuluje mozgovú činnosť

Tvar orechoveju škrupiny pripomína náš mozog, čo vedie k mnohým tvrdeniam, že pomáha našej mysli. Ide o jeden z mála prípadov, kedy to je skutočne tak. Omega-3 mastné kyseliny, nachádzajúce sa v týchto orechoch, sa vo veľkom množstve podieľajú na tvorbe mozgových buniek.

Nasýtia vás

Majú vysoký obsah kalórií ,100 g vlašských orechov obsahuje 654 kalórií, čo je dvakrát viac než u cestovín alebo pohánky. Trávia sa pomalšie a preto máme pocit plného žalúdka po dlhšiu dobu. Pre zachovanie funkčnosti žalúdka nie je nič lepšie, než si dať pár orieškov medzi raňajkami a obedom. Sú lepšie stráviteľné v dopoludňajších hodinách, dodajú vám vyváženú energiu a nenechajú vás hladovať.

Znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb

Vedci zistili, že orechy zlepšujú vrstvu buniek lemujúce povrch ciev. Stabilizujú krvný tlak a bránia v tvorbe krvných zrazenín, čím znižujú aj ich vznik. Tinktúra z týchto orechov sa používa na liečbu a prevenciu ischemických chorôb srdca: angina pectoris, arytmia, srdcový infarkt. Z orechov sa dá vyrobiť dokonca aj lahodný džem.

V kozmetike

Olej z vlašských orechov sa používa nielen na liečenie, ale aj v kozmetike, pretože má omladzujúce účinky na pokožku, posilňuje vlasy a nechty. Veľmi ľahko sa vstrebáva a zanecháva hodvábne jemnú a zregenerovanú pleť.

Obohacujú telo o jód

Vysoký obsah jódu je výhodou pre tých, ktorí trpia ochorením štítnej žľazy. Ako vieme, jód reguluje látkovú výmenu v tele, bez ktorej by bol náš život nepredstaviteľný. Orechy sa odporúčajú aj ľuďom žijúcim v oblastiach so zvýšenou radiáciou. Jód nachádzajúci sa vo veľkom množstve na kôre orechov, dokáže zafarbiť ruky ich zberateľov.

To, že vlašské orechy majú vysokú kalorickú hodnotu je síce pravda, ale ak ich nebudete jesť na kilá, nemôže vám to uškodiť. Každý deň by ste si mali dopriať jednu hrsť orechov a nemusíte sa báť, že by ste z nich pribrala. Práve naopak, zlepší váš metabolizmus a pomôžu vám dopracovať sa k vysnívanej postave. Môžete ich konzumovať spolu s červenou repou, medom a podobne.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Máte 2 deti? Alebo je snáď plánujete? Potom sa pripravte na jeden veľmi dôležitý fakt, ktorý potvrdzujú aj vedci

Rodičia, mali by ste naučiť svoje deti nadávať! Pozrite sa na dôvod

Chlapec celý deň je a nemôže prestať. Neuveríte, koľko už váži

Čo sa stane s vašim telom, ak vypijete jedlú sódu

Niekoľko dôležitých vecí, na ktoré zabúda každý rodič pri výchove