Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Vonku dážď, vnútri nuda. 5 aktivít, pri ktorých sa nebudete nudiť

subpage-img


V týchto dňoch je naozaj vonku upršané počasie. Zima, vietor jednoducho nepriaznivé podmienky na akékoľvek aktivity v prírode. Napriek tomu sa môžete aj doma zabaviť rôznymi aktivitami. Čo je to najlepšie, vieme práve my.

 1. Audio rozprávka a piesne

 

Pri akýchkoľvek aktivitách sa dá zabaviť hudobným vysielaním alebo hovoreným slovom. Dnes existujú už aj detské stanice, ktoré púšťajú detské piesne, prípadne si môžete pustiť audio rozprávku. Nieje nič krajšie ako detská predstavivosť, ktorú pestujeme a trénujeme aj týmto spôsobom.


2. Pečenie pre zábavu

 

Deti sú vždy rady, keď ich zapojíte do rôznych projektov. To platí aj o varení a pečení. Dnes je piatok, a preto je pečenie na mieste ako odmena za celý náročný pracovný týždeň. Urobte si niečo pričom deti môžu zdobiť, sypať , miešať hoc aj rúčkami. Čím viac kreatívnej práce, tým viac funny to je. Spolu si užijete perfektnú zábavu a vôbec nezáleží na tom, že celá kuchyňa bude od múky.3. Stoličkový tanec


Parádnou aktivitou je aj táto drobná zábavka. Ide o hru, kedy sa dajú do stredu miestnosti stoličky a deti chodia dookola pokiaľ hrá pieseň. Jeden stojí mimo a púšťa či zastavuje hudbu. Keď sa hudba vypne, každý si musí čo najrýchlejšie sadnúť. Vždy je v hre o jednu stoličku menej, než je počet hráčov (napríklad hrajú piati a stoličky sú štyri), aby jeden prehral a vypadol z kola von. Skúste.

 


4. Stavebnice


Zručnosť a jemnú motoriku ako aj predstavivosť istotne dobre potrápite pri stavaní stavebnice. Deti ukladajú kocky k sebe a vy pritom pomáhate. Nechajte ich robiť väčšinu práce, aby ste sledovali pokrok. Vy už predsa stavebnicu zložiť viete :- ).
Rovnako zaujímavé sú aj puzzle, ktoré sú navyše pekné aj z toho dôvodu, že z nich vyjde zaujímavý obrázok.


5. Rozhovor ulahodí duši

 
Po celom týždni zhonu, kedy ste sa možno nemali čas porozprávať je fajn si sadnúť aj so svojím dieťaťom a spýtať sa ho, čo celý týždeň robilo. Čo zažilo, čo ho zaujalo a čo bolo zaujímavé, to a ešte omnoho viac sa môžete spýtať v tomto hĺbkovom rozhovore. Je to dobré absolvovať aj s mužom a tak nejak celkovo v rodine. Hneď máte pocit, že ste si bližší.

 

Ďalšie tipy: Dobré skúsenosti máme aj s fúkaním bublín. Na vaše ratolesti istotne dobre zapôsobí aj tanec alebo prezliekanie sa do nezmyselným zábavných outfitov. Robí sa to asi tak, že sa skombinujú kúsky z maminho, otcovho a detského šatníka, letné, zimné všetko jedno, hlavne nech je sranda.

 

Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Skvelá krátka rozprávočka s ponaučením

Tipy a rady pred dovolenkou

Jedzte grapefruit každý deň, a s vašim telom sa budú diať zázraky

Popôrodné cvičenie-ako zhodiť nadbytočné kilá a byť zasa fit?

Rodičia, čítate si s deťmi?