Portál pre mamičky a ich detičky
-

Všestranný pomocník: Aj takto môžete využiť soľ v domácnosti

subpage-img

Biely zázrak! Stolová soľ je neodmysliteľnou súčasťou našich kuchýň a kto nemá problémy s krvným tlakom, určite ju používa na dennej báze. Vedeli ste však, že jej využitie nekončí iba pri dochucovaní jedál? Pozrite sa s nami na to, s čím všetkým vám môže pomôcť v domácnosti.  

Vyčistite upchatý odtok

Zápach, mastnota, stojaca voda? Neodtekajúci drez neraz vytrápi gazdinky. Soľ v kombinácii s teplou vodou hravo dokáže vyriešiť váš problém.

Ak sa potrebujete zbaviť nahromadených vlasov v odtoku, môžete vyskúšať aj niečo radikálnejšie. Zmiešajte približne ¼ šálky soli a ¼ sódy bikarbóny, poriadne pretrepte a vylejte do problematických miest. V závere zalejte octom a už len sledujte reakciu.

Odstráňte neporiadok po vajíčkach

Pečenie je radosť, no po kuchtení s deťmi to u vás vyzerá ako z katastrofického filmu? Napríklad také vajíčka dokážu svojou extrémnou lepivosťou nepríjemne znepríjemniť život. Kryštály soli vysypte na prasknuté vajíčko a nechajte pôsobiť. Nečistotu je následne veľmi jednoduché utrieť.

Zbavte sa mravcov

Otravný hmyz v domácnosti dokáže pokaziť náladu. Hlavne, ak sa ho nie a nie zbaviť. Vedeli ste však, že mravce absolútne nenávidia soľ? Nepotrebujete viac drahé chemikálie, či smradľavé spreje. Drobných živočíchov sa zbavíte úplne ekologicky - stačí dať trošku soli na miesta, kde sa vyskytujú.

reklamatext1 

Vyleštite šperky a iné vzácnosti

Vráťte ozdobám z mosadze, striebra či medi stratenú krásu a lesk. Soľ zmiešaná s octom vám pri tom výborne poslúži. Pomocou jemnej handričky ich naneste na kovové predmety a leštite ich, až kým opäť nežiaria ako nové.

Minimalizujte pachy

Zapáchajúce topánky vedia potrápiť najmä v horúcom počasí. Soľ nasypte do vysušenej obuvi a nechajte pôsobiť počas noci. Biele kryštáliky dokážu pach pohltiť, a tak ráno topánky iba vysypte a môžete opäť používať.

Odstráňte šmuhy z dreveného nábytku

Nepekné fľaky, ktoré ostali na vašom obľúbenom stolíku po večeri s priateľmi, zamrzia. Nemusíte však zúfať, vieme ako s nimi zatočiť! Riešením je jedna čajová lyžička soli, zmiešaná s pár kvapkami vody. Pastu, ktorá vám takto vznikne, neneste mäkkou tkanivou alebo špongiou na poškodené miesto a jemnými pohybmi vyčistite. Lesk dreva potom obnovte pomocou leštidla na nábytok.

Doprajte kúru svojej pleti

Soľ je úžasný pomocník aj pri starostlivosti o telo. Zmiešajte ju s olivovým alebo levanduľovým olejom, a doprajte si luxusné kúpele priamo doma. Vaša pokožka bude krásne zregenerovaná.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Domáca chutná zmrzlina

Skvelé tipy a triky pre rodičov, ako si zjednodušiť život

Známe rozprávky s ponaučením

S ľadvinovým pásom máte záruku absolútneho tepla a maximálneho pohodlia

Pomóc, moje dieťa nechce jesť!