Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

subpage-img

Konečne ľudia využívajú sociálne siete aj k dobrej myšlienke. Po množstve nezmyselných trendov, ktoré sa šírili internetom, je tu jeden, ktorý skutočne stojí za to. Užívatelia Instagramu či Facebooku z celého sveta sa zapájajú do výzvy pod hashtagom #trashtag. Robia vďaka tomu veľmi záslužnú vec.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ayo Peduli Sampah (@ayopedulisampah) on

Foto: vozrojdeniejk

Stop odpadu

Každú chvíľku sme svedkami toho, ako sa na internete objaví nová mánia, ktorej sa zúčastňujú stovky až tisíce ľudí. Len nedávno sme tu mali tzv. syrovú výzvu, v rámci ktorej užívatelia sociálnych sietí hádzali deťom do tvárí plátok mliečnej dobroty. Predtým sa ženy na Instagrame menili na živé bábiky v rámci výzvy #BratzChallenge, či pod hashtagom #powerofmakeup ukazovali, ako ich dokážu zmeniť šminky.

reklamatext1

Teraz je tu nový trend, ktorý nikoho nevyzýva robiť nič šialené, riskantné, ani hlúpe. Táto výzva, naopak, povzbudzuje ľudí, aby urobili niečo prospešné. Výzva #trashtag má za cieľ vyvolať v užívateľoch sociálnych sietí záujem o životné prostredie a o to, ako odbremeniť našu planétu od množstva odpadu.

Foto: east.mojo

Nápad spred 4 rokov

Myšlienka najnovšej výzvy šíriacej sa internetom siaha až do roku 2015, keď spoločnosť UCO (Utility, Comfort and Originality) vytvorila súťaž nazvanú „The Trashtag Project“. Šancu vyhrať zaujímavé ceny mal vtedy každý, kto sa odfotil pri zbere odpadkov. Zdá sa, že dnes, po 4 rokoch, nakopla táto súťaž užívateľov sociálnych sietí k fantastickej veci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RCTNE (@rc_thanenorthend) on

Dňa 5. marca sa na Facebooku objavil príspevok, ktorý odštartoval niečo veľké.  „Tu je nová výzva pre vás všetkých, znudení mladí. Urobte záber z oblasti, ktorá potrebuje vyčistiť alebo zveľadiť, a potom odfoťte, čo ste s tým urobili,“ píše sa na profile Byrona Romána. Jeho príspevok bol zdieľaný viac ako 315 000-krát, pričom si získal popularitu na celom svete a na viacerých platformách sociálnych médií.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tanswell Rooinasie (@tanswellrooinasie) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rhi (@rhi__scott) on

Foto: Facebook, Instagram, tiphero.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Moderná doba očami umelca. Jeho obrazy odrážajú trpkú pravdu o ľuďoch 21. storočia

Čerstvá mamička sa začala cítiť zvláštne. Iba 6 týždňov od pôrodu odhalil ultrazvuk niečo šokujúce

Aj vy ste vždy túžili po krásnej korune krásy? Tieto fotky vám ukážu, aké ťažké to niekedy majú majiteľky dlhých vlasov

Pes, motivovaný jedlom, sa naučil slovo mama skôr ako dieťa

No možno sa na ne hnevať? Vylomeniny detí, ktoré vás rozosmejú