Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Záchranná akcia na križovatke: Vodička autobusu utekala na pomoc chlapčekovi s postihnutím

subpage-img

Pohotová žena zabránila tragédii. Kamera v autobuse verejnej hromadnej dopravy zachytila situáciu, ktorej hrdinkou sa stala jeho šoférka. Keď zbadala túlať rušnou ulicou malé dieťa, okamžite mu utekala na pomoc.

Májová šichta za volantom autobusu sa Cecilii Nation-Gardne už navždy vryje do pamäti. Mala to byť rutinná jazda mestom Milwaukee, no na jednej z križovatiek sa stalo niečo naozaj neobvyklé. Na svojej bežnej trase spozorovala malého chlapca ako sa nebezpečne potuluje pomedzi dopravné prostriedky.

Kým vodiči ostatných áut pokračovali v jazde križovatkou, akoby sa ani nič nedialo, Cecilia zareagovala opačne. Inštinktívne zastavila autobus aj s pasažiermi na palube a bežala dieťaťu na pomoc. Chlapčeka priviedla do bezpečia dopravného prostriedku a zavolala políciu.

Ako sa neskôr ukázalo, chlapec trpiaci zdravotným postihnutím odišiel zo školy a zatúlal sa. Nebyť Ceciliinej rýchlej reakcie, jeho výlet mohol dopadnúť aj veľkým nešťastím. Našťastie, tento príbeh dopadol dobre a policajti odovzdali vystrašené dieťa rodičom.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Kamaráti z detstva sa stretli po 12 rokoch odlúčenia, dnes sú z nich manželia

Muž prišiel s nápadom, ako spestriť čas chorým deťom: Nemocničné obliečky mení na zábavné hracie plochy

Mamička dokazuje, že tehotenstvo nie je choroba: Tanec s trojčatami v brušku

Krásny prejav vzájomnej lásky: Bábätko kŕmi svoju mamu, kým ho ona dojčí

Žena žiada o pomoc pri hľadaní jej strateného foťáku. Prístroj je plný obrázkov “hore bez”