Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Zbláznené hormóny, alebo prečo aj muži v tehotenstve priberajú?

subpage-img

Ste v tom spolu?! Deväť mesiacov zmien počas tehotenstva sa netýka iba žien, ale mnohými z nich si prejdu aj ich silnejšie polovičky. Nie je ničím výnimočným, že nielen budúce mamičky trpia rannými nevoľnosťami, úzkosťou, nedostatkom spánku, či dokonca priberaním.

Hormóny zvyknu poriadne zamávať aj niektorými mužmi. Mnohí nastávajúci oteckovia prežívajú obdobie očakávania natoľko, že aj oni sa začnú zaguľacovať. Na vysvetlenie tohto úkazu neexistuje žiadne konkrétne vysvetlenie.

Hovorí sa o syndróme “gravidného otca”, v rámci ktorého mužov začne podvedome ovládať akási túžba čo najviac sa zapájať do celého priebehu tehotenstva. Niektorí akoby súcitili so svojimi partnerkami natoľko, že občas rastie bruško obom budúcim rodičom. Dôvody môžu však byť aj oveľa prozaickejšie.

Súdržnosť pri jedení

Hovorí sa, že budúce mamičky si môžu dovoliť jesť aj za dvoch. Hoci to nie je celkom pravda, mnohé ženy sa v stravovaní nijak neobmedzujú a ich partneri ich v tom predsa nemôžu nechať samé.

Dvojité porcie, večerné útoky na chladničku, či zvýšené mlsanie sladkostí nesie však so sebou aj svoju daň a kilečká navyše nenechajú na seba dlho čakať. Ale pozor, milí páni! Kým mama vášho dieťatka pri pôrode a kojením veľkú časť hmotnosti stratí, vy budete musieť s celým svojim váhovým prírastkom tvrdo bojovať sám :)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Rozkošné dievčatko sa odviazalo na pesničku od Beyoncé. Toto video si budete chcieť púšťať znova a znova

Malé dievčatko argumentačne zahanbilo predavačku. Tá ju chcela odradiť od bábiky inej farby pleti

Nový hit medzi rodičmi: Batoľa zabalené do "tortilly"

Uvarte si vajíčko v tvare srdca

Starenka (86) v top kondícii: Raňajšími prechádzkami okolo obývačky zhodila 54 kíl