Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Žena nosila väčšinu svojho života v bruchu kamenné dieťa. O niečom takom ste pravdepodobne nikdy nepočuli

subpage-img

Žena nosila väčšinu svojho života v bruchu kamenné dieťa. Dnes má 73 rokov a pre lekárov je skutočnou senzáciou. Röntgenové snímky prekvapili nielen ju, ale aj samotných lekárov. Bolesť brucha je príznakom rôznych chorôb. Kým neurobíme správny výskum, je ťažké vedieť, prečo pretrváva. Istá žena na vlastnej koži zažila, aká prekvapivá môže byť diagnóza po pretrvávaní takýchto problémov.

Netušila, že niečo také je vôbec možné. Na röntgenových snímkach sa objavilo „kamenné dieťa“. Istá žena, ktorá takmer celý život nemala žiadne zdravotné problémy, sa začala sťažovať na bolesti žalúdka a malátnosť. Príznaky neustupovali, a tak sa obrátila na lekára, ktorý jej vykonal röntgenové vyšetrenie. Keď pravda vyšla najavo, aj lekári zostali v šoku.

Žena mala až 35 rokov v brušku sedemmesačný plod vážiaci cez 2 kg. Bol mŕtvy. Takéto prípady sa nazývajú lithopedion, čiže „kamenné dieťa“. Stáva sa to vtedy, keď sa plod neodstráni, pretože tehotná žena nevie, že je tehotná. Telo sa s tým musí vysporiadať samo. Žena za celý život nemusí vedieť, že si v tele nosí pozostatok mŕtveho plodu.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Chlapček poslal ockovi list do neba, onedlho na to mu prišla dojímavá odpoveď

Umelé oplodnenie a moderné technológie

Choroba, ktorá môže zničiť telo skôr ako rakovina! Príznaky sa môžu objaviť až 5 rokov pred diagnózou!

Na životy a vývoj dcér majú väčší vplyv otcovia ako matky. Toto by mal vedieť každý rodič

Lámu sa vám nechty? Bolí vás hlava? Tvoria sa akné? Zrejme vám chýba táto látka