Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Žena počas tehotenstva znovu otehotnela. Ako je niečo také vôbec možné?

subpage-img

Najskôr jej lekár oznámil, že čaká dvojčatá, o nejaký ten čas k nim pribudlo ďalšie dieťatko. Jedna mladá žena sa pred časom podelila o úžasné správy. Tehotná už bola a ukázalo sa, že opäť otehotnela. Nie po tom, ako porodila svoje prvé dieťa, ale už počas tehotenstva so svojimi dvojčatami. Ako je to možné?

Aby sa niečo také stalo, potrebujete správne podmienky. Je zaujímavé, že deti môžu mať v tomto prípade dokonca dvoch rôznych otcov! Stáva sa to extrémne zriedka a hovoríme o tzv. superfundácii. Dvojité tehotenstvo nastáva, keď sú dve rôzne vajíčka z toho istého cyklu oplodnené v dvoch rôznych pohlavných stykoch, ktoré prebiehajú tesne po sebe (tri dni až najviac dva týždne).

“Takéto tehotenstvo pozorujeme na ultrazvukových vyšetreniach, kde sa jeden plod objaví skôr ako druhý,” píše Krzemiński vo svojom článku. Zaujímavé je, že aj dvojčatá môžu mať dvoch otcov! Pravdepodobnosť je síce malá, ale nie zanedbateľná. V živočíšnej ríši je to pomerne bežné, napríklad u psov alebo mačiek, u ľudí je však vzácne. U ľudí sa môže stať aj situácia, kedy je druhé vajíčko oplodnené počas iného cyklu, nie je to bežné, ale môže k tomu dôjsť pri umelom oplodnení.

Žena bola tehotná s dvojčatami a ukázalo sa, že deti sa jej narodia až tri. Šokovalo to takmer všetkých. „Keď ovulujete, máte ovuláciu 24 hodín a spermie môžu žiť v tele až tri až päť dní. Takže naše prvé dve deti sú o 10 a 11 dní staršie ako naše tretie dieťa,“ prezradila na sociálnych sieťach. Spolu so svojim milovaným netrpezlivo čaká, kedy prídu na svet.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dych berúca intimita, láska a neskrotná vášeň. To všetko môžete vidieť v nádherných ilustráciách umelca Zipcyho

To je skutočný dôvod prečo prsia ochabujú a my vám ukážeme, čo s tým môžete urobiť

Čo vypovedá mesiac vášho narodenia o vašom zdraví

Ako často meniť a prať podprsenku. Veľa žien robí chybu

Dievča (20) otehotnelo, hoci bola stále panna: Vysvetlila, ako presne sa to stalo.