Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Žena si do kúpeľa pridala trochu horčice. Keď zistíte prečo, urobíte to isté

subpage-img

Je pravdepodobné, že ste si doteraz neuvedomili, že obľúbená horčica má aj iné využitie ako to, že si ju natriete na sendvič, alebo ju použijete do omáčok, či na hotdog.

Proteíny, vláknina, vitamíny a minerály v horčici prispievajú k dobrému zdraviu. Horčicu poznali už starí Rimania a dokonca aj Egypťania. Miešali nekvasené víno a horčičné semená a zhotovili prvú verziu horčice. Dnes má horčica naozaj všestranné využitie.

Zastavuje kŕče

Toto je skvelý tip, ak trpíte častými kŕčmi. Ak máte pocit, že kŕč prichádza, vezmite jednu polievkovú lyžicu horčice a potrite si ňou postihnuté miesto. Horčica kŕč odstráni a zabráni v jej návrate.

Upokojuje popáleniny

Pokiaľ máte malú popáleninu, pustite si na ňu najprv studenú vodu. Potom ju potrite troškou horčice. Nielen, že sa nevytvoria pľuzgiere, ale stratí sa aj nepríjemná bolesť. Horčica obsahuje silnú protidráždivú látku, ktorá upokojuje pokožku a pomáha pri regenerácii.

Zmierňuje bolesti hrdla

Bolesť v krku zmiernite tak, že zmiešate 1 lyžicu horčičného semienka, šťavu z polovice citróna, 1 lyžicu medu a 11/4 šálky vriacej vody. Ingrediencie zmiešajte a nechajte na chvíľu odstáť. Potom už len stačí pravidelne kloktať.

Ničí rakovinu

Vedci veria, že zlúčenina alyl-izotiokyanát (AITC) je skvelým bojovníkom proti rakovine. Podľa štúdie, ktorá bola uvedená v časopise, je zlúčenina AITC, ktorú horčica obsahuje niečo, čo výrazne zastavuje rakovinu močového mechúra. Vedci sa tiež domnievajú, že by horčica a  jej látky, ktoré obsahuje dokázala vyliečiť rakovinu úplne.

Relax pre unavené svaly

Máte po zranení boľavé svaly? V závislosti od závažnosti a umiestnenia bolesti môže horčica pomôcť zmierniť bolesť. Ak vás bolia niektoré svaly alebo dokonca celé telo, najlepšie riešenie je kúpeľ. Zmiešajte si dve lyžice horčice s nejakou soľou do kúpeľa a poležte si vo vani približne 20 minút.

Ak chcete utíšiť bolesť v určitej oblasti ako je napr. spodná časť chrbta, vytvorte si pastu, ktorú natriete na postihnuté miesta. Zmiešajte jeden diel horčičných semienok, dva diely múky a pridajte trochu vody tak, aby vznikla hustá pasta. Pastu natrite na bolestivé miesto a zaviažte obväzom. Nechajte pôsobiť 20-30 minút.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pozor: Odpovede na tieto otázky by Vaše dieťa malo poznať - ak ich poznať nebude, hrozí mu nebezpečenstvo!

Prvé tri roky života dieťaťa sú pre mozog rozhodujúce. Ako podporíte jeho vývoj?

Celý život jedla mandarínky zle. Výrazne tým škodila svojmu zdraviu. Pozrite sa, čo by ste vždy pred konzumáciou mandarínky mali vykonať

Myslíte si, že skĺbiť materstvo a robotu je nemožné? Zaneprázdnená čašníčka pracovala aj so synom na chrbte

Prísť o všetko, čo máte, len kvôli jednej chybe? Aj to sa stalo