Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Zmrazené citróny pomáhajú bojovať s najhoršími chorobami. Dajte zbohom cukrovke, rakovine a nadváhe

subpage-img

Citrón je pre nás veľkým darom prírody, pretože má množstvo vlastností, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše zdravie. Viete ale, ako z toho vyťažiť maximum? Väčšina ľudí citrónovú kôru obvykle vyhadzuje kvôli jej horkej chuti. A práve v nej sa nachádzajú najvyššie koncentrácie cenných živín! Citróny sú zdrojom vitamínov A, B6, C a E, kyseliny listovej, vápnika, medi, železa, zinku, horčíka, draslíka, bielkovín, riboflavínu, niacínu, tiamínu a fosforu. Aby ste zo svojho citróna vyťažili maximum a získali z neho maximálny úžitok, musíte ho zmraziť a spotrebovať celý!

Vedci tvrdia, že jeden mrazený citrón obsahuje 22 protirakovinových látok vrátane: limonoidov, pektínov, vitamínu C, flavonoidov. Živiny v citrónoch zmenšujú a ničia rakovinu, zabraňujú rozvoju cukrovky, kontrolujú krvný tlak, upokojujú kyslý reflux, uľahčujú trávenie a bojujú s príznakmi prechladnutia. Kyselina citrónová ničí baktérie a mikroorganizmy. Niektorí tiež využívajú vlastnosti citróna na rozjasnenie a čistenie pleti. Citróny dôkladne umyte a očistite od bakteriálneho znečistenia a pesticídov na šupke, môžete ich opariť v horúcej vode a najlepšie umyť špeciálnou kvapalinou na umývanie zeleniny a ovocia.

Potom ich dôkladne osušte, vložte do uzatvárateľného plastového vrecka alebo dózy a vložte do mrazničky. Po zmrazení nastrúhajte citrón na strúhadle. Roztlačte toľko, koľko práve potrebujete, a zvyšok citróna dajte do mrazničky. Strúhaný citrón môžete pridať do rôznych pokrmov, najmä do tých, ktoré potrebujú zvýrazniť chuť.

Sú tiež perfektné do šalátov, sladkých jedál a akýchkoľvek nápojov, dodávajú im jedinečnú chuť a cenné zdravotné prínosy. Mrazený citrón nám umožňuje plne si užívať výhody citrónovej kôry, ktorú väčšinou len tak vyhodíme. Vaše telo vám poďakuje za pravidelnú konzumáciu celých citrónov.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Kto chce vychovať dokonalé dieťa, musí vedieť, ako na to. Niektoré rady pedagógov Vás iste prekvapia.

Nadobudli ste kilá navyše počas manželstva? Podľa vedcov majú šťastné páry väčší sklon k priberaniu

Ilustrácie, ktoré vám ukážu aký ťažký je niekedy život mamičky

Otec oslavoval narodeniny so 6 dcérkami. Reakcia jednej z nich na sfúknutie sviečok baví internet

Odborníci varujú! Bývajú vaše deti dlho hore? Starostliví rodičia by to nemali nikdy dovoliť, pretože je to veľmi nebezpečné