Portál pre mamičky a ich detičky

Súkromná škôlka

Vytvorené užívateľom Marína 23.10.2017

Ahojte mamičky, premýšľali sme s manželom, že dáme dcérku do súkromnej škôlky nakoľko ju neprijali do štátnej. Viete mi poradiť, čo pri výbere uprednostniť a na čo dať pozor?

Autor Text Vytvorené
lienocka11
Ja asi moc nepomôžem, ale súkromné škôlky sú podľa mňa hrozne drahé a nemyslím, že je medzi súkromnou a štátnou škôlkou až taký rozdiel. Možno akurát počet detí v triede. Nerozmýšľala si nad možnosťou rok počkať a skúsiť to opäť?
23.10.2017
11:15:43
martabohunicka
Zareagujem aj ja na tvoju otázku. Pre nás bola podstatná otázka financií a aj to, v akom stave škôlka je, čiže vybavenie škôlky, jednotlivých miestností, okolie a či škôlka myslí aj na výlety pre deti, besiedky a iné aktivity. A nepochybne, veľmi dôležitý je aj prvý dojem z učiteliek, aj keď to sa väčšinou z prvých stretnutí nedá odhadnúť. Snáď som pomohla.
23.10.2017
11:14:36
konvalinka
Ahoj, určite sa zamerajte na škôlku, kde majú menej detí, môj syn chodí do súkromnej škôlky, kde je v triede 15 detí a tým pádom sa vedia učiteľky lepšie venovať každému z nich a aj tomu, čo ktoré dieťa potrebuje. Predtým chodil do štátnej škôlky, bolo ich v triede strašne veľa, čo aj bolo vidieť na prístupe učiteliek k deťom. Takže za nás bolo podstatné práve toto.
23.10.2017
11:13:49